KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Dolly, Fenyő Miklós és Szikora Róbert 2025. december 4-én. Fotó: Kertész Renáta / Index)

Gyászol az ország: Megtörten búcsúznak a zenésztársak a ma hajnalban elhunyt Fenyő Miklóstól

Ahogy arról korábban beszámoltunk, életének 79. évében elhunyt a magyar rock and roll koronázatlan királya. Fenyő Miklós halálhíre megrázta a közvéleményt; a Hungária egykori oszlopos tagjai, Dolly és Szikora Róbert könnyeikkel küszködve emlékeztek barátjukra.

Mint ismeretes, a „Csókkirály” hetek óta kórházi ápolásra szorult súlyos tüdőgyulladás miatt. Bár a rajongók és a barátok az utolsó pillanatig bíztak a felépülésében, szombat hajnalban a szervezete feladta a küzdelmet.

„Véget ért a limbó-hintó” – Így emlékeznek a pályatársak

A halálhír megerősítése után a hazai könnyűzenei élet szereplői sorra tették közzé búcsúüzeneteiket. Dolly, aki évtizedeken át állt egy színpadon Miklóssal, az Indexnek elmondta: egy korszak zárult le a szívében. Szikora Róbert – aki nemrég még közös imára hívta a híveket – megtörten nyilatkozott a pótolhatatlan veszteségről.

Egy életmű, amely generációkat nevelt fel

Fenyő Miklós nemcsak zenész volt, hanem egy jelenség. A 80-as évek elején a Hungária együttessel végigsöpört az országon, elhozva a szabadság és a jampik világát a szürke hétköznapokba. Dalai, mint a Multimilliomos jampi vagy a Hotel Menthol, ma is minden magyar házibuli kötelező kellékei.

„Miklós nem ment el, csak előrement hangszerelni az égi zenekarban” – fogalmazott egyik tisztelője a gyászjelentés alatt.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Kiemelt kép: Dolly, Fenyő Miklós és Szikora Róbert 2025. december 4-én. Fotó: Kertész Renáta / Index)

Ez is érdekelheti:  Moszkva készen áll Zelenszkij fogadására – közölte Putyin tanácsadója

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

One thought on “Gyászol az ország: Megtörten búcsúznak a zenésztársak a ma hajnalban elhunyt Fenyő Miklóstól

Itt várjuk hozzászólását!