Megszólalt Kamala Harris, miután Joe Biden a javára visszalépett az elnökjelöltségtől
Kamala Harris, az Egyesült Államok alelnöke vasárnap közleményt adott ki, amelyben megköszönte Joe Biden elnöknek a vezetői tevékenységét, és dicsérte, amiért önzetlenül félreállt.
Az amerikai nép nevében köszönetet mondok Joe Bidennek az Egyesült Államok elnökeként végzett rendkívüli vezetői munkájáért és az országunkért végzett több évtizedes szolgálatáért. Figyelemre méltó eredményeinek öröksége páratlan a modern amerikai történelemben, felülmúlva sok olyan elnök örökségét, aki két cikluson át volt hivatalban
– jelentette ki Harris. Hozzátette, hogy nagy megtiszteltetés számára, hogy az alelnöke lehet.
Az elmúlt évben bejártam az egész országot, és beszélgettem az amerikaiakkal arról, hogy milyen változásokra van szükség és mi a választás tétje. Ezt fogom tenni az elkövetkező napokban és hetekben is. Minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy egyesítsem a Demokrata Pártot – és egyesítsem a nemzetet –, hogy legyőzzük Donald Trumpot. 107 napunk van a választások napjáig. Együtt harcolni fogunk. És együtt győzni fogunk
– zárta közleményét Kamala Harris, aki valójában az egyik legkevésbé népszerű demokrata politikus az Egyesült Államokban.
MN
Kiemelt képen: Joe Biden battyog Kamala Harris után / Fotó: AFP/Saul Loeb