Zelenszkij új követeléseket fogalmazott meg a Nyugatnak az éjszakai orosz csapások után
A nyugati államoknak határozott lépéseket kell tenniük az orosz fegyveres erők éjszakai nagyszabású támadása után, amely az ukrán hadiipari létesítményeket érte – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X közösségi oldalon. Szerinte Kijev külföldi partnerei nem szorítkozhatnak pusztán Moszkva számára küldött jelzésekre.
Az orosz légitámadások üteme gyors döntéseket igényel. <…> Több légvédelmi eszközre és beruházásra van szükség a drónok elleni védekezéshez
– nyilatkozta Zelenszkij.
Korábban az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy éjszakai tömeges csapást mért Ukrajna hadiipari létesítményeire. A minisztérium képviselői szerint Lutsk, Lviv és Harkiv üzemeit érték a csapások. Az orosz csapatok a támadás során nagy pontosságú légi fegyvereket és csapásmérő drónokat vetettek be.
Kiemelt képen: az ukrán katonai junta vezetője, Vlagyimir Zelenszkij / Fotó:
Legfrissebb anyagaink:
Megválasztotta Magyar Péter saját köztársasági elnökét – záróvonal Baka András ügyén, most az Alkotmánybíróság jön
Dr. Bogár László: Mondj el mindent
Magyar Péter ma köztársasági elnököt választ magának – Tragikomédia a Ti-Sza Párt háza táján
Két elnök csapdája: alkotmányos válság vagy a Ti-Sza Párt által megvett Alkotmánybíróság?
„Nem engedhetjük meg a vélemény-zsarnokságot!” – Dr. Gaudi-Nagy Tamás jogi útmutatója a gyűlölködő tiszás trollok ellen
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia: az emberi élet a fogantatástól a természetes halálig védendő és sérthetetlen
Újra traktorok bénítják meg Hollandiát: a gazdák nem engedik elpusztítani a családi gazdaságokat






















