Világháborútól tartanak az európaiak és az illegális bevándorlás elleni erősebb fellépést sürgetik
ilágháborútól tartanak az európaiak és az illegális bevándorlás elleni erősebb fellépést sürgetik. Ez derül ki abból a felmérésből, amelyet hétvégén tett közzé egy francia közvéleménykutató cég. Az összes válaszadó 62 százaléka tart attól, hogy világháború robban ki. A felmérés szerint tízből hét európai állampolgár szerint túl sok bevándorlót fogadott be a hazája és a válaszadók 85 százaléka mondta azt, hogy több intézkedésre van szükség a bevándorlás elleni küzdelemben. Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1-en azt mondta: nem az a megoldás, hogy a migránsokat oda telepítik, ahol eddig nem volt probléma.
Sikertelen próbálkozás után, a horvát határ irányából, csalódottan gyalogolnak vissza a táborba a migránsok Bosznia-Hercegovinában az M1-en mutatott felvételen. Illegálisan akartak átszökni az Európai Unióba, de nem sikerült nekik. A csoport egyik algériai tagja azt mondta az M1-nek, nagyon sok gondja van az EU-val, és ha egyszer sikerül eljutnia a célországig, mindenért bosszút fog állni.
„Harcolni fogunk mindenki ellen, aki problémát okoz nekünk. Az én apámnak rengeteg pénze van. Ő milliomos. Ezek az emberek tönkre tesznek minket, de eljött az idő, hogy odavigyük a bombát” – mondta mérgesen egy algériai migráns.
A balkáni útvonal népszerűsége továbbra sem csökken a migránsok körében.
Bosznia-Hercegovinában jelenleg több ezren várják a továbbjutást, de új csoportok is folyamatosan érkeznek. A legnépszerűbb célországaik Németország, Franciaország és Olaszország.
Csakhogy ezek az országok jelenleg is túlterheltek. Giorgia Meloni olasz miniszterelnök a napokban egy interjúban már közölte:
Afrika és Európa közötti hajóblokáddal akarja megfékezni az olasz partok felé tartó migrációt.
Az Európai Unióban mégis az új migrációs paktumban látják a megoldást. Ez szolidaritást és közös felelősségvállalást ír elő. De azt is kimondja, hogy a tagállamoknak választaniuk kell:
vagy befogadnak migránsokat vagy fizetnek.
Magyarország azonnal közölte: ellenzi a tervet. Emmanuel Macron pártjának EP-listavezetője viszont most egy a televíziós vitaműsorban kijelentette, hogy –Franciaországhoz hasonlóan – Magyarországnak és más közép-európai országoknak is migránsokat kellene befogadniuk.
„Miért mindig szisztematikusan Franciaországnak kell befogadnia a menedékkérőket?” – tette fel a kérdést Valérie Hayer, majd úgy folytatta: „Miért nem Orbán Viktornak? A cseheknek? A szlovákoknak? A románoknak? A lengyeleknek? Ez lenne a szolidaritás”– sorolta.
Azok az országok, amelyekbe túl sok illegális migráns érkezett az elmúlt tíz évben, most már szabadulnának tőlük – erről a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója beszélt az M1-en. Bakondi György rámutatott: nem az a megoldás, hogy oda telepítsék őket, ahol eddig nem volt probléma.
„Egy közös megoldásra volna szükség, és ezen belül azon magyar tapasztalatoknak a messzemenő figyelembe vételére, amelyet 2015 óta az illegális migránsok elleni küzdelemben szereztünk, ez a határok szigorú őrizete, és a menekültkérelmek Európai Unión kívüli benyújtásának lehetősége” – mondta Bakondi György, aki hozzátette: az EU migrációs paktumának minden eleme a mágnes hatást erősíti, így nem lehet tőle azt várni, hogy javítana a migrációs helyzeten. Rámutatott:
jó lenne, ha a politikai vezetők akár a háború, de a migráció kérdésében is meghallanák az emberek szavát.
Azt, hogy mit gondolnak a saját biztonságukról, hazájukról és az idegenek befogadásáról. Erről pedig számos felmérés készült az elmúlt időszakban.
Orosz–ukrán háború és illegális bevándorlás – ezektől tartanak leginkább az európaiak – erről a Magyar Nemzet számolt be. A lap egy francia közvélemény-kutató cég felmérését közölve rámutatott:
tízből hét európai állampolgár szerint túl sok bevándorlót fogadott be a hazája.
A válaszadók zöme mondta azt, hogy több intézkedésre van szükség a bevándorlás elleni küzdelemben.
Az európaiak problémái között a legfontosabbak között szerepelt az orosz–ukrán háború is. A megkérdezettek 38 százaléka szerint jelent súlyos problémát a konfliktus. Az összes válaszadó 62 százaléka tart attól, hogy világháború robban ki.
hirado.hu
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Kiemelt képen: Migránsok érkeznek Lampedusára szeptember 18-án. Fotó: AFP / Zakaria Abdelkafi / illusztráció