Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Vagyonvisszaszerzési Hivatala szerdán nagy erőkkel vonult ki a Semmelweis Egyetem Üllői úti központi épületéhez. Csütörtök reggelre hivatalossá vált, hogy a hatósági intézkedés egy konkrét klinikai vizsgálattal összefüggésben zajlik a Belgyógyászati és Hematológiai Klinikán.

Az egyetem hivatalos közleményben megerősítette a nyomozás tényét, hangsúlyozva, hogy a vizsgálat nem érinti az intézmény alaptevékenységét, így a betegellátás, az oktatás és a kutatás is zavartalanul folytatódik. Az egyetem vezetése közölte, hogy mindenben együttműködik a hatóságokkal, és a nyomozás érdekében további részleteket nem hozhat nyilvánosságra.

A kormányzat részéről Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a közösségi oldalán reagált az eseményekre. Bejegyzésében úgy fogalmazott, hogy a hatósági akció a kormány által indított „Tisztítótűz” művelet része, amelynek célja az egészségügyi rendszeren belüli visszaélések felszámolása.

A hazai sajtóértesülések szerint a helyszínen több rendőrségi jármű és nyomozó jelent meg, akik dokumentumokat és adathordozókat foglaltak le a klinika érintett részlegén. Az ügyben gazdasági vesztegetés vagy költségvetési csalás gyanúja merülhetett fel a klinikai tesztek finanszírozásával kapcsolatban.

Szerző: Kónya Cecília

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

#SemmelweisEgyetem #KészenlétiRendőrség #Vagyonvisszaszerzés #Egészségügy #Nyomozás #HegedűsZsolt #TisztítótűzMűvelet #KlinikaiVizsgálat

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük