KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Magyarország választása: közeledés Oroszországhoz?

A magyarországi parlamenti választás az európai és az orosz média legfontosabb hírei között szerepelt. Bár szenzáció nem történt.

Fotó: RIA Novosztyi
Fotó: RIA Novosztyi

Mint várható volt, az Orbán Viktor vezette kormányzó párt, a Fidesz győzött. Az európai politika „enfant terrible-je” egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ami reális gazdasági sikerekkel és az életszínvonal javulásával magyarázható.

Milyen következtetéseket vonhat Moszkva a magyarországi parlamenti választások eredményéből? Fjodor Lukjanov Oroszország a Globális Politikában c. folyóirat főszerkesztője ezzel kapcsolatos véleménye:

A magyar választások eredménye azért érdekes, mert tükrözi az EU-ban tapasztalható általános tendenciát. Ez az eredmény, valamint a franciaországi helyhatósági választások példája arról tanúskodik, hogy a voksolók csalódtak az európai integráció jelenlegi modelljében. És most sokan az alternatíváját keresik. Orbán Viktor az EU szinte minden alapját tagadja, ő lett a megérett politikai változások szimbóluma Európában. Nem véletlen, hogy az általa vezette párt egymás után már a második választást nyeri. Úgy tűnik, a szavazók csalódtak az összes többi politikai erőben. De túlzás lenne azt mondani, hogy Orbán Viktor másfelé vezeti az országot, mint az EU. Más dolog, hogy egyértelműen vissza akarja szerezni a nemzeti szuverenitás egy részét országa számára. Nem akarja, hogy nemzetközi szervezetek és spekuláns befektetők uralják a nemzetgazdaságot. Ugyanakkor sajátos elképzelése van a szólásszabadságról.

Mindez, persze, a magyarok belső ügye. De a helyzet közvetlenül érinti Oroszország érdekeit. Hadd magyarázzam meg, miért.

A mára kialaklult európai mainstream nem egészen felel meg Moszkvának. A politikai inga az EU-ban nagyon erősen tért ki a balliberális oldal felé. Ha Európa jobban orientálja magát a konzervativizmus, a nemzeti érdekek felé, Oroszországnak sokkal könnyebb lesz dolgozni vele. Könnyebb, mint a jelenlegi, erősen ideológizált Európai Unióval.

Az Orbán Viktor vezette kormány egyik legújabb kezdeményezése: az energetikai biztonság, a Déli Áramlat projekt közös megvalósítása, új megállapodás Oroszországgal a nukleáris iparban. A magyar miniszterelnök és az orosz elnök könnyen megtalálja a közös nyelvet. Vajon parlamenti választásokat követően is folytatódik-e ez a közeledési tendencia a két ország között?

Ez is érdekelheti:  Hídfoglalás 2.0 – Mégis, ki gyakorolja a hatalmat?

Magyarország az EU része, és össze kell hangolnia külpolitikáját partnereivel – mondja Fjodor Lukjanov. Az energia-önellátás, amiről Orbán beszél, Oroszország és az EU közötti jelenlegi feszült kapcsolatok közepette nem felel meg az Európai Bizottság irányvonalának. Brüsszel most minden lehetőt megtesz, hogy megszabaduljon az orosz energiaellátástól. Gondolom, hogy Orbán Viktor kénytelen lesz manőverezni.

Oroszország Hangja

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

0 thoughts on “Magyarország választása: közeledés Oroszországhoz?

  1. Látva a nyugat politikájának változását, látva az orosz politika változását, figyelemmel kísérve a BRIICH államok gazdasági helyzetét, látva az amerikai fennhatóságú államok gazdaságainak hanyatlását, kijelenthetjük, hogy Magyarország ismét egy bukásra ítélt rendszer mellett kötelezte el magát. A jelenlegi út az erkölcsi, politikai és gazdasági tragédiához vezet, talán megsemmisülésünk felé.
    Az egyetlen normális döntés lenne a BRIICH államok felé való közeledés.
    Nagy Péter

  2. Az EU tagjaként, mely az eröszakos federalizacio iranyaban fejlödik, nagyon nehéz lesz önallo külpolitikat folytatni.
    BRIICH ? El vagyok maradva. Iran-India ezt kitalaltam. de mit jelent a H-betü? Hebehurgyisztan? Mert Honduras és Haiti nagyon szegények és nem mérvadoak!
    Kivanatos lenne, s ha mégis sikerül, akkor a BRIC jobb mint a mocskos-véres statusz-quot fenntartani akaro EU meg USA.
    Mindenkit és mindent, ami fenntartja ezt az igazsagtalan statusz-quot mélységesen megvetek!

Itt várjuk hozzászólását!