Magyarország ellen szavazott a Tisza Párt
Az EP óriási többséggel szavazott meg egy újabb háborúpárti állásfoglalást. A Tisza Párt képviselői megszavazták azt a módosítót javaslatot, amelynek értelmében az állásfoglalás sürgeti a tagállamokat, hogy aktívan gyakoroljanak nyomást a magyar kormányra, hogy szüntesse meg az európai békekeret, köztük az újonnan létrehozott Ukrajna Támogatási Alap blokkolását.
Szeptember 19-én csütörtökön óriási többséggel, 425 igen szavazattal, 131 nem ellenében és 63 tartózkodás mellett elfogadott szöveg szerint a jelenlegi korlátozások feloldása nélkül Ukrajna nem tudja teljes mértékben gyakorolni az önvédelemhez való jogát, és továbbra is ki van téve a lakossága és infrastruktúrája elleni támadásoknak.
I welcome the strong support of 🇺🇦 by the newly elected @Europarl_EN in the adopted Resolution on Continued financial and military support to Ukraine by EU Member States.
European Parliament is clear in its position on what is needed today for Ukraine to win: increasing and… pic.twitter.com/vuwGb6KSo0
— Ruslan Stefanchuk (@r_stefanchuk) September 19, 2024
Mindemellett a képviselők felszólították a tagállamokat, hogy tartsák fenn és terjesszék ki a szankciókat. Az állásfoglalásban követelték, hogy az uniós országok oldják fel azokat a korlátozásokat, amelyek akadályozzák Ukrajnát abban, hogy nyugati fegyverrendszereket használjon Oroszországban lévő legitim katonai célpontok ellen. Továbbá ismételten felszólították a tagállamokat, hogy gyorsítsák fel a fegyverek, légvédelmi rendszerek és lőszerek, köztük a Taurus rakéták szállítását.
Az Európai Parlament háborúrajongói azt is újra megszavazták, hogy valamennyi uniós tagállamnak és NATO-szövetségesnek kollektíven és egyénileg is vállalnia kell, hogy évente legalább a GDP 0,25 százalékát kitevő katonai támogatást nyújtanak Ukrajnának.
Magyarország 2023-as nemzeti összterméke 212 milliárd dollár volt. Ennek 0,25 százaléka 530 millió dollár terhet jelentene, ez a mai árfolyamon közel kétszázmilliárd forintos kiadással járna, évente – közölte a Bennfentes.
A Tisza Párt képviselői – nyilvánvalóan tudva, hogy a háborús rajongás mögött masszív többség áll majd (végeredmény: 425 igen a háborúra, 131 nem, köztük a fideszes képviselők) – tartózkodtak a háborús uszítás végszavazásán. Háborús elkötelezettségükre azonban bizonyítékot és garanciát kellett szolgáltatniuk Brüsszelnek és Manfred Webernek, a Néppárt vezetőjének. Így megszavazták az állásfoglalás módosítóját, ami sürgetve felszólítja a tagállamokat, hogy aktívan gyakoroljanak nyomást a magyar kormányra, hogy szüntesse meg az európai békekeret, köztük az újonnan létrehozott Ukrajna Támogatási Alap blokkolását.
Tehát megszavazták azt, hogy az EU egésze gyakoroljon nyomást Magyarországra, hogy adja fel a békepárti politikáját, és álljon be végre a háborús uszítók sorába, és ezzel Magyarország is legyen részese az ukrán nép millióinak szenvedését okozó háborúnak.
Gál Kinga, a Fidesz EP-képviselője és a Patrióták Európáért frakció első alelnöke kijelentette, hogy nem támogatnak olyan javaslatot, amely további pusztítással, öldökléssel jár.
Mindez eszkalációval, Európa háborúba sodródásával fenyeget
– figyelmeztetett a politikus.
Kiemelte: itt az ideje, hogy diplomáciai kapcsolatfelvétel történjen, hogy tűzszünet legyen, és béketárgyalások kezdődjenek minden érintett fél részvételével a tartós béke elérése érdekében.
Kiemelt képen: az EU parlament ülésterme / Fotó: AFP
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
KI KELL LÉPNI AZ UNIOBÓL ÉS AKKOR MEGLÁTNI MENNYIRE ERŐS EZEN KORMÁNY.TALPON TUDUNK MARADNI VAGY SEM.NEM KELL A SZÁJKARATE.