„Képmutatás a köbön” – Szijjártó Péter az Orbán Viktornak nekimenő észt miniszterelnök szavaira reagált
Szíjjártó Péter külügyminiszter közösségi oldalán reagált a férje miatt botrányba keveredett észt miniszterelnök Kaja Kallas, Orbán Viktorra tett megjegyzésére.
Szíjjártó Péter így fogalmaz:
Kaja Kallast, Észtország miniszterelnökét megdöbbentette Orbán Viktor miniszterelnök és Vlagyimir Putyin tegnapi találkozója. Az észt miniszterelnök nagyon kellemetlennek és minden logikát nélkülözőnek nevezte a találkozót, amiről felháborodottan nyilatkozott.
Nagy tisztelettel jelzem, hogy ez a Kaja Kallas, az a Kaja Kallas, akinek férjéről az derült ki nemrégiben, hogy a háború kitörése után is tulajdonrésze volt egy olyan cégnél, amely 30 millió euró értékben szállított nyersanyagokat egy orosz gyárnak a harcok ellenére is.
Képmutatás a köbön.
Kiemelt kép: Kaja Kallas észt miniszterelnök 2023. március 1-jén (Fotó: MTI/EPA/Valda Kalnina)
Legfrissebb anyagaink:
Zsuffa-ügy: az üleptisztogatók dühe és a valóság
A szuverenitás csendes felszámolása – avagy a nemzeti integritás eróziója a globális korszakban
Végjáték a Gyurcsány-pártnál? – Sajtósuk elszólta magát: Megszűnik a DK
Hat újabb kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben az Európai Bizottság
Orbán Viktor: A liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
Magyar Péter megszünteti a Szuverenitásvédelmi Hivatalt – szabaddá válik az út a külföldi befolyás előtt?
Brüsszeli hidegzuhany: Magyar Péter vagy Orbán 2.0? – Zavar az uniós központban
























Kell ennyi nő a nagypolitikába? Akár német külügyér is lehetne.