Jövő pénteken hoznak ítéletet Trump ügyében
A bíró jövő péntekre, január 10-re tűzte ki az ítélethirdetést Donald Trump New York-i büntetőügyében pénteken, amellyel elutasította a megválasztott elnök kérését az eljárás teljes megszüntetésére.
Juan Merchan bíró azt közölte, hogy nem áll szándékában börtönre ítélni a leendő elnököt, inkább
„feltétel nélküli szabadságra bocsátás”
lehet az ítélete.
Donald Trump a szóvivője útján kiadott közleményében úgy fogalmazott, hogy a bíró döntése, amellyel nem szüntette meg teljesen az eljárást,
közvetlen megsértése a szövetségi legfelsőbb bíróság tavaly nyáron hozott határozatának az elnöki immunitásról.
A január 20-án hivatalba lépő elnök szerint egyáltalán nem hirdethetnének ítéletet, és közölte, hogy tovább harcol a büntetőügy törléséért.
A hallgatási pénz fizetésének könyvelése miatt indult ügyben a New York-i esküdtszék tavaly nyáron találta bűnösnek Donald Trumpot.
Kiemelt képen: Donald Trump / Fotó NewsTargest
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű




![Kiemelt kép: Izrael a háború kezdete óta több gázai templomot is célba vett, köztük a görög ortodox Szent Porphyrius templomot, amely a világ harmadik legrégebbi temploma. [Getty]](https://internetfigyelo.com/wp-content/uploads/2025/11/kereszteny-templom-Gazaban.jpg)







