Idős kora miatt várják a feljelentő halálát? – Döbbenetes örökségi csalás és hatósági visszaélés Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyében
Nyereségvágyból elkövetett öröklési csalás és az igazságszolgáltatás csődje áll a szövevényes ügy hátterében.
Megrázó és egyben mélyen felháborító történet bontakozik ki azokból a hivatalos rendőrségi és ügyészségi dokumentumokból, amelyek szerkesztőségünk birtokába kerültek. Egy 85 éves, magára maradt jászapáti nyugdíjas kálváriája rávilágít arra, hogyan képes a hivatali gépezet asszisztálni egy gátlástalan, jogászok által elkövetett csalássorozathoz, miközben a nyomozó hatóságok láthatóan arra játszanak, hogy az idő megoldja a problémát – az idős feljelentő „remélhetőleg” hamar bekövetkező halálával.
A történet a klasszikus, és sajnos egyre gyakoribb „jogászbűnözés” mintapéldája, ahol a kiszemelt áldozatok a hatósági személyekben megbízó, idős és beteg emberek. Miután a jászapáti panaszos élettársa és annak fia is hosszú, súlyos betegség után elhunyt – akiket a halálukig ő ápolt, gondozott –, egy gátlástalan csoport – köztük egy jászberényi ügyvéd és egy közjegyző – bűnszövetkezetben, hamisított, közokiratba foglalt végrendelettel megkaparintotta a hagyatékot.
A rendőrségi szabotázs: Futószalagon másolt határozatok
Az ügy igazi drámája azonban nem is magában a köztörvényes bűncselekményben rejlik, hanem abban a falban, amit a hatóságok húztak a bűnelkövetők köré. A szerkesztőségünk által átvizsgált iratokból világosan kirajzolódik a nyomozás elszabotálásának mechanizmusa:
A nyomozás megindulása:
2023 augusztusában a Jászberényi Rendőrkapitányság még nagy erőkkel indította meg az eljárást, a tanúkat és a sértettet is részletesen kihallgatták.
A hirtelen lezárás:
A gyanúsítottak kihallgatására már nem került sor, hanem „célszerűségi okból” áthelyezték az ügyet a vármegye másik végébe, ahol nem sokkal később a rendőrség váratlanul, további nyomozás nélkül hozott egy nyomozást megszüntető határozatot.
Ügyészségi közbelépés:
A felháborító döntést az illetékes ügyészség törvénysértőnek minősítette, azonnal hatályon kívül helyezte, és kötelezte a rendőrséget a nyomozás folytatására.
A másológép beindul:
A rendőrség ahelyett, hogy valódi nyomozati cselekményeket végzett volna, 2026 januárjában kissé átfogalmazta a korábbi, egyszer már megsemmisített megszüntető határozatát, és érdemi nyomozás nélkül újra lezárta az ügyet.
A sértett és a jogi szakértők szerint is egyértelmű a képlet: a hatóságok az elhúzódó eljárásokkal arra játszanak, hogy a 85 éves, megrendült egészségű nyugdíjas ne érhesse meg az igazságszolgáltatás pillanatát, és a bűncselekmény az aktákkal együtt végleg a süllyesztőbe kerüljön.
A Sándor-palota elutasítása és az új miniszterelnök megkeresése
A kifosztott és cserben hagyott idős ember csalódottságában Sulyok Tamás köztársasági elnökhöz fordult, számonkérve az államfő beiktatási beszédét, mely szerint
„az idős, a beteg, a magányos emberek mindig számíthatnak figyelmemre és támogatásomra”.
A Sándor-palotából érkező válasz azonban hidegzuhanyként érte a panaszost. Dr. Gáva Anita irodavezető egy tipikus hivatalos sablonlevélben hárította el a felelősséget, arra hivatkozva, hogy az elnöknek nincs jogköre egyedi nyomozati ügyekben intézkedni.
A sértett azonban – akinek elhatározott célja a bűnösök leleplezése – nem hagyta magát:
A sértett elszántságát jelzi, hogy amennyiben a Sándor-palota továbbra is falaz a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei igazságszolgáltatási anomáliáknak, a teljes dokumentációt egyenesen Magyar Péter miniszterelnök elé tárja. Az idős nyugdíjas abban bízik, hogy az alig egy hónapja beiktatott új kormányfő és adminisztrációja – az ígéretekhez híven – végre fellép az igazságszolgáltatási mutyikkal szemben.
A NIF szerkesztősége továbbra is figyelemmel kíséri az eseményeket, és tájékoztatja olvasóit az ügyben keletkező újabb fejleményekről.
Szerző: Kiss Elvira
Kiemelt kép: AI által generált illusztráció
#DöbbenetesÖrökségiCsalás #Jászberény #HatóságiVisszaélés #RendőrségiSzabotázs #SándorPalota #MagyarPéter #Igazságszolgáltatás #NIF





















