KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Hoppá! – Magyarország egyszerűsíti az oroszok beutazását

Júliusban Magyarország kibővítette azon országok listáját, amelyek állampolgárai biztonsági ellenőrzés nélkül, gyorsított eljárásban kaphatnak munkavállalási vízumot. Korábban a program csak Ukrajna és Szerbia állampolgáraira vonatkozott. Most már Oroszország, Fehéroroszország, Montenegró, Moldova, Bosznia-Hercegovina és Észak-Macedónia is felkerült a listára.

Az uniós jogszabályok lehetővé teszik a tagállamok számára, hogy – uniós szintű jóváhagyás nélkül – maguk határozzák meg a legális migrációra vonatkozó szabályokat. A Deutsche Welle állami műsorszolgáltató szerint a döntés Orbán Viktor magyar miniszterelnök moszkvai látogatása után született, ahol találkozott az orosz elnökkel.

Az úgynevezett „nemzeti kártyát” azok kapják, akik két évig Magyarországon szeretnének dolgozni. A programban résztvevők a családjukat is behozhatják Magyarországra. Három év után állandó tartózkodási engedélyt kérhetnek.

A RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) azt írja, hogy Budapest tavasszal közölte, hogy mintegy 65 ezer vendégmunkásra számít. Szergej Lagodinszkij (Zöldek) uniós külpolitikai szakértő az RND-nek azt nyilatkozta, hogy rossz megközelítés

„biztonsági ellenőrzés nélküli belépést biztosítani akkor, amikor az orosz kormány és az orosz hatóságok mindent megtesznek azért, hogy hibrid támadások révén gyengítsék Európát”.

Ugyanakkor:

„Helytelen lenne minden orosz állampolgárt általánosan a rezsim tengeralattjárójának bélyegezni”.

A Financial Times című napilap szerint Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője levelet küldött Charles Michelnek, az Európai Tanács elnökének, amelyben felszólította, hogy az állam- és kormányfők következő csúcstalálkozóján vesse fel a kérdést. Weber hangsúlyozta, hogy a Budapest által bevezetett intézkedések „komoly nemzetbiztonsági aggályokat” vetnek fel. A politikus felszólította az uniós állam- és kormányfőket, hogy „haladéktalanul hozzák meg a legszigorúbb intézkedéseket a schengeni térség integritásának védelme érdekében”.

„Magyarország döntése komoly kiskapukat teremthet a kémtevékenységek számára, és potenciálisan lehetővé teheti, hogy nagyszámú orosz állampolgár minimális felügyelet mellett lépjen be Magyarországra, ami komoly nemzetbiztonsági fenyegetést jelent”

– fogalmazott Weber.

Ez is érdekelheti:  Robert C. Castel: Van félnivalója a Hezbollah-robbantásokkal hírbe hozott magyar cégvezetőnek

A hétvégén Władysław Teofil Bartoszewski lengyel külügyminiszter-helyettes megkérdőjelezte Magyarország uniós tagságát, rátámadva hazánkra. „

Tényleg nem értem, hogy Magyarország miért akar olyan szervezetek tagja lenni, melyeket annyira nem szeret, és amelyek állítólag olyan rosszul bánnak vele”

– mondta.

Mint ismert Orbán Viktor Tusnádfürdőn azt állította, hogy

Varsó „egész Európa legálszentebb és legképmutatóbb politikáját” folytatja, mivel „szégyentelenül üzletel tovább” Oroszországgal.

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt kép: 2024. július 5.: Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin Moszkvában / Fotó: Sputnik

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük