KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Féljenek-e a felvidéki és más elszakított magyarok? Amit jogainkról minden magyarnak tudni kell!

Mitől és miért félnek az elszakított területeken (számos településen ma is többségben élő) magyar emberek? Tisztában vannak-e jogaikkal? Mit kellene tenni jogaik védelmében az „anyaországnak” s saját közösségeiknek? Morvai Krisztina és a Nemzeti Jogvédő Szolgálat delegációja 2016 telén Felvidéken járt, előtte Erdélybe látogattak.

A tapasztalatokat összegző előadások közül a dunaszerdahelyi fórumon elhangozott tekinthető meg ezen a felvételen. Örömhír, hogy a jogvédők felhívására felvidéki aktivisták máris megkezdték a jogszabályokban rögzített nyelvi jogok településről településre történő követelését, a vonatkozó törvényhelyekre utaló beadványok formájában.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

One thought on “Féljenek-e a felvidéki és más elszakított magyarok? Amit jogainkról minden magyarnak tudni kell!

  1. már kezd megavulni , kellene még jónéhány olyan képviselotök, mint a mi (a Tiétek !) Krisztinánk !!!

    az egész magyar politikumot átjárja és mint valami irányító elvükként irányítja az, hogy ; „mit is lehet ?”; vagy hogy hol is van az ellenfeleik türelmi határa velük szemben ?” …

    na ez a kiinduló állásuk .. és ez alapján kezdenek is valamit mondani, tenni. Tehát a vitában, a tárgyalásokban ez az o határuk (a felso !!) és
    ilyenkor, ha az ellenfél akadékoskodik, akkor még ebbol is leadnak …

    nem azt mondom, hogy nem szükséges ismerni azt, hogy ellenfeleink meddíg képesek valamit is elfogadni. Azt jó tudni. Viszont azt tudatni kell ezen ellenfelekkel, hogy hol van a magyar politikum alsó határa …

    egy példával ; az oktatás anyanyelven-történo használatát reklamálja Mo (a csonka), az ún. HK-i magyar közösségek … és mivel észreveszik azt, hogy az oláhok, a tótok, a szerbek a felsofokú, az egyetemi oktatást nem akarják megadni …, hát nem is kérik, követelik többé …

    egy kétoldalú egyezkedéseknél normálisan a két fél a ‘magáét’ mondja és nem azt, amit az ellenfél elvár tole !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    na ez az ami borzasztóan hiányzik a magyar nemzetközi politikában, a
    diplomáciában. Ezek csak egyet tudnak mondani ; meddíg mehetünk, meddíg szabad ?
    így nem lehet semmit, ill. alig valamit is elérniük ….

    szeretettel, L

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük