Erdogan török elnök aláírta a svéd NATO-csatlakozást jóváhagyó törvényt
Recep Tayyip Erdogan török elnök aláírta csütörtökön Svédország NATO-csatlakozásának ratifikációs okmányát, majd a jogszabályt közzétették a hivatalos közlönyben, és ezzel befejeződött a törökországi ratifikáció.
Az államfő azt követően írta alá a ratifikációs okmányt, hogy a török parlament keddi plenáris ülésén jelentős többséggel megszavazta a vonatkozó előterjesztést.
Ulf Kristersson svéd miniszterelnök csütörtök este az X közösségi oldalon üdvözölte a fejleményeket. Mint fogalmazott,
Svédország ezzel kulcsfontosságú mérföldkőhöz érkezett a NATO-tagság útján.
A török elnök pártja, a kormányzó Igazság és Fejlődés Pártja (AKP) közölte, hogy az ankarai jóváhagyásban kulcsszerepet játszott Stockholm határozottabb fellépése a Svédország területén élő kurd szélsőségesek ellen.
Erdogan korábban a ratifikációt kapcsolatba hozta amerikai harci repülőgépek beszerzése iránti török igényekkel.
Az észak-atlanti szövetség alapokmánya szerint minden tagországnak hozzá kell járulnia bármely új tagország felvételéhez.
Kiemelt képen: Erdogan török elnök / Fotó: TRT
Legfrissebb anyagaink:
Leszámolás tiszás parancsra? Őrizetbe vették Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét
A káosz anatómiája: botrányok, diktatúra-építés és kormányzati tehetetlenség – így zülleszti le az országot a Tisza-kormány
A politika mételye és a kereszténység
Elfogták az Erzsébet hídi buzi zászlókat eltávolító városvédőt – Novák Előd kifizeti a büntetését
Kész a szakítás? Pócs János szerint a Tisza-frakció kivonulhat Magyar Péter mögül
Megszavazta a Tisza a védett benzinár eltörlését: Napokon belül kilőnek az árak a kutakon
A náci Németország 85 évvel ezelőtt támadta meg a Szovjetuniót – Náci nosztalgiák napjainkban






















