Egy együttérző EU-s képviselő… – de nem Magyarországon!
Kedves levelezőtársaim találtak a devizaalapú kölcsönszerződések magyar áldozatainak sorsára érzékeny Európa Parlamenti Képviselőt.
Ausztriában.
Ennek okából az alábbi levélnek német nyelvű fordításával, és az általam megfogalmazott, „Brüsszel-Budapest és a focipálya„ elnevezésű írásomnak szintén német nyelvű változatával terjesztették elő kérésüket az osztrák képviselő részére címezve…
Sajnálom, és szégyellem azt, hogy a mi hazánkban az osztrákhoz hasonlóan érző magyar emberre levelezőim nem leltek.
dr. Léhmann György
————————————-
Az említett levél:
Tisztelt ……. EU Parlamenti képviselő Hölgy, Úr!
Azzal a tiszteletteljes kéréssel fordulunk Önhöz, hogy az alábbiakban ismertetett problémánkat, sérelmünket az Európai Parlament nyilvánossága előtt képviselje, segítsen nekünk.
Azért vagyunk kénytelenek Önhöz fordulni, mert a magyarországi politikusok, valamint a magyar EU Parlamenti képviselők érdekeinket nem képviselik megfelelőképpen.
A több ponton kapcsolódó közös történelmünk során számtalan esetben sikerült eredményt elérni az összefogásból.
Reméljük ez esetben is sikerülni fog.
Tisztelt ……. Hölgy, Úr!
Az alábbiakban ismertetjük röviden a problémát.
Az Európai Unióban, így Ausztriában is – tudomásunk szerint – a bankok hitelezési gyakorlatában általában kb. 40 %-os a kamat mértéke. Ezzel szemben nálunk a bankok kamat és egyéb járulékos költségek címén több mint 100%-ot számítanak fel a hitelekre (Ez csak azért egy körülbelüli összeg, mert bármikor, önkényesen, egyoldalúan módosíthatják a szerződéseket!!!) és ezzel adós rabszolgaságba taszítják a hitelt felvevőket. Ennek következtében tragédiák sora következik be, ami várhatóan a jövőben csak növekedni fog. Az úgy nagyon súlyos, mert mintegy 800.000 családot érint. Ezeknek az embereknek az önszerveződése nagyon nehezen oldható meg, mert némelyiknek már ennivalóra sincs pénze. A kormány által alkotott devizahitel mentőcsomag sajnos nem megoldás, ez csak lélegzetvételnyi időhöz juttatja a szerencsétlent a pusztulása előtt. Ha egy embernek elveszik mindenét, az már onnan nem tud felállni. Magyarországon a prominens személyiségek a problémával érdemben nem foglalkoznak és a bankoktól nem várhatunk kegyelmet.
Magyarországon számtalan ügyvéd, jogtanácsos, jogász próbál segíteni. Közülük az egyik – aki kiemelkedően elkötelezett ez ügy iránt – Dr. Léhmann György ügyvéd.
Ő összefoglalta a probléma lényegét. Ezt az anyagot levelünk mellékleteként csatoljuk (Sajnos ez magyar nyelvű, de jelenleg nincs pénzünk ennek az anyagnak a lefordíttatására.)
Tisztelettel:
Egy devizahitel károsult család
Nemzeti InternetFigyelő
dr. Léhmann György úrnak
Hasonló problémában szereztem tapasztalatokat. Rövid summázás.
Teljes meggyőződésem hogy csak az Európai Bíróságon kikényszerített Ptk. és szakági jogszabályok megváltoztatásával lehet átfogó eredményt elérni a bankok a szolgáltatók és egyéb jelenleg törvényileg egyoldalú szerződésmódosításra feljogosított jogi személyek ellen.
Bizonyításra egyedi, kötelező érvényű Európai Bírósági ítéletek vannak , kötelezve a magyar nemzeti Bíróságokat a jogalkalmazásra.
Európai jogszabályok, írásnyelvek vannak, melyeket alapjaiban nem építettek be a Ptk. jogharmonizációja során.
És itt most homályosan megemlíthetjük az érdekérvényesítési képességet, és a képviselők tudatos felelősségét.
Egyenként, személyesen senki sem fog lényeges eredményt elérni a magyarországi gazdaságot a szabályozókon keresztül fogva tartó
pénzügyi szolgáltatói lobbi ellen. A bírósági szinteken sem.
bohor09@gmail.com
Ez felháborító, hogy nálunk ilyen EU-tól eltérő kamatterhekkel hítelezhetnek a bankok, tehát hibás a bankok magyarországi hítelterméke. A jelenlegi kormánynak ez lenne a dolga, hogy rendezze a bankokkal, ha nem megy, akkor az EU-nál köteles eljárni ez ügyben. Mi az, hogy Európában átlagosan 40 %, és nálunk 100 %, a kamat, amit vissza kell fizetni, és közben bármikor módosíthatják egyoldalúan a szerződést. Nem értem a FIDESZ-t, aki nemzeti kormánynak tartja magát, hogy mért haggya a magyar ember ilyen irányú banki kizsákmányolását.