Csata Ernő: Gyanútörténet
Egy nőnek alkalma nyílt, hogy ellenőrizze a férje telefonját. A névjegyzékben talált három olyan jeligét, amelyek gyanúsak voltak számára: az első ,,a leggyöngédebb érintés,’’ a második ,,édes könnyek,’’ a harmadik pedig ,,álmaim asszonya’’. A nő előbb kétségbe esett, majd dühbe gurult és féltékenységi rohamában sorban felhívta a gyanús jeligéket, hogy megtudja, kiket takarnak valójában.
A ,,leggyöngédebb érintés’’ jeligére a férje anyja válaszolt, az ,,édes könnyek’’ jeligére a férje nővére vette fel a telefont és az ,,álmaim asszonya’’ jeligét tárcsázva a saját telefonja szólalt meg.
A nő sírásba tört ki, lelkiismeret-furdalás közepette, mert ennyire nem bízott a férjében és ilyen rossz gondolatok születtek az agyában vele kapcsolatban. Hogy jóvá tegye hibáját és rendbe hozza a lelkiismeretét, elment a bankba, kivette az összes pénzét és odaadta a férjének. Amikor pedig elmesélte az egészet az anyósának, az is elérzékenyülve elment és vett egy aranyórát a fiának. Amikor a férje nővére is értesült a dologról, megvette a testvérének azt a drága motorkerékpárt, amelyikre már régóta vágyott. A férfi nagyon elérzékenyült a nők magatartásán, még könnyezett is egy kicsit.
Később magához tért, összegyűjtötte a sok ajándékot, elhagyta a feleségét és eljegyezte azt, aki úgy volt bejegyezve a telefonjába, mint ,,Laci – a villanyszerelő.’’
A modern szokás ,, netovábbja, nem biztos hogy helyes dolog — Amúgy kitűnő írás