Leszámolás tiszás parancsra? Őrizetbe vették Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét
Úgy tűnik, az ÁVO-vá átvedlett rendőrség tiszás parancsszóra hurcol meg korábbi fideszes vezetőket: Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst.
Bús Balázs, Óbuda volt fideszes polgármestere, egészen a közelmúltig a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt. A Mandiner, a 24.hu híre alapján, részletezi a letartóztatás körülményeit. A volt polgármester az NKA alelnöki posztjáról azt követően távozott, hogy a választások előtt komoly botrány robbant ki a szervezetnél. Az ügy ismerői szerint bizonyos, volt kormánypárti, fideszes körökhöz jutott mintegy 17 milliárd forint értékű kulturális támogatás.
Most, ebben az ügyben hűtlen kezelés gyanújával kezdeményezték Bús Balázs letartóztatását. Védője szerint a politikus részletes vallomást tett az eljárás során.
A NAV tájékoztatása alapján az akció során összesen hat személyt állítottak elő. A gyanú szerint további érintett személyek korábban a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél és a Kulturális és Innovációs Minisztériumban dolgoztak, és közülük néhányan jelenleg is az intézmények alkalmazásában állnak.
És itt jön a legbeszédesebb részlet, ami rávilágít az eljárás politikai természetére. A hírt először a liberál-globalista, nemzetellenes médiumok, mint például a 24.hu közölték. Érdekes, sőt, sokatmondó, hogy az ilyen jellegű „leleplezések” és a kormánypárti politikusok meghurcolásáról szóló információk mindig náluk landolnak elsőként. Mintha csak össze lenne hangolva a szivárogtatás és a sajtóhisztériák keltése. Érdekes…
Ez az eljárás nem csupán Bús Balázs személyéről szól, hanem egy egyértelmű politikai üzenet:
Szerző: Bős Zoltán
#busbalazs #orizetbevetel #nav #fidesz #kultura #nka #politika #dollarmedia #nemzetiinternetfigyelo #nif




















