KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Bild: Az ukrán menekülteknek hamarosan maguknak kell keresniük a kenyerüket Németországban

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Az Ukrajnából érkező menekültek Németországban azonnal jogosultak szociális ellátásokra. Most ezt a számukra biztosított kiváltságot meg akarják szüntetni – írja a Bild. A munkaügyi minisztérium intézkedéseket kíván hozni az ukránok számára, hogy a munkaerőpiacon találják meg a helyüket, ami azt jelenti, hogy hamarosan kénytelenek lesznek dolgozni. Jelenleg az ukrán menekülteknek mindössze 18%-a dolgozik Németországban.

Ha minden úgy alakul, ahogy a szövetségi kormány szeretné, akkor a jövőben még több ukrán menekült lesz köteles Németországban munkát vállalni és pénzt keresni – írja a Bild című német bulvárlap.

Az ezzel kapcsolatos konkrét terveket szerdán terjesztik a kabinet elé. Több intézkedésről is egyeztetnek, többek között a szövetségi munkaügyi ügynökséggel, amely az ország 400 munkaügyi központjának háromnegyedét működteti.

Olaf Scholz kancellár, Robert Habeck alkancellár és Christian Lindner pénzügyminiszter állítólag már kedden tárgyalt erről.

Az elképzelések szerint nem terveznek nagyobb jogszabályi változtatásokat, csak az adminisztratív megállapodásokra összpontosítanak. A közeljövőben „nagyszámú” Németországban tartózkodó ukrán állampolgárnak el kell végezniük a nyelvi és integrációs tanfolyamokat. Az ezért felelős szövetségi munkaügyi minisztérium kijelentette: „Ki kell használnunk a bennük rejlő lehetőségeket”. Ez azt jelenti, hogy az ukránoknak kell betölteniük a munkaerőpiacon keletkezett réseket – magyarázza a Bild.

A Német Gazdaságkutató Intézet (DIW) szerint jelenleg a 18 és 64 év közötti ukrán menekültek mindössze 18 százaléka dolgozik. Összehasonlításképpen: az Egyesült Királyságban ez az arány 50 százalék, Dániában 53 százalék, Hollandiában pedig 70 százalék.

A legfrissebb adatok szerint az ukrán menekültekkel foglalkozó munkaügyi központokban mintegy 687 000 embert tartanak nyilván, akik közül mintegy 480 000 munkaképes felnőtt.

Mint a Bild kifejti, Németországban az Ukrajnát elhagyó emberek azonnal jogosultak a segélyre. Ez azonban „nem egy feltétel nélküli alapjövedelem” – hangsúlyozza Martin Rosemann, az SPD munkaerő-piaci politikáért felelős képviselője. Szerinte vannak kötelezettségek, amelyeket cserébe teljesíteni kell. Meg kellene próbálni gyorsabban elhelyezni az embereket, és gyakrabban kellene nyelvtanfolyamokat szervezni a munkavégzés mellett – mondta.

Ez is érdekelheti:  A kínai miniszterelnök nem akart találkozni a német alkancellárral

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)Kiemelt képen: Ukrajnából érkezettek a berlini ukrán követségnél 2023. januárjában / Fotó: (AP Photo/Markus Schreiber)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük