Az összeesküvés gyakorlata és a nyilvánosság
Egy Bloomberg nevű üzleti hírügynökség jelentetett meg elemzést, amely meglepő nyíltsággal beszél arról, amit valójában primitív összeesküvés elméletként szoktak visszautasítani a pártpolitikusok, a megmondóemberek és maga a – pénzhatalom pórázán működő – médiavilág is. Ebben az elemzésben viszont végre, nyíltan esett szó a nemzetközi pénzügyi trükkök hadműveletéről, amelyet egyes, ismert pénzügyi befektetők folytatnak Magyarország ellen.
Hozzá kell tegyem, hogy mindez annak a monetáris politikának a következménye, amelyet a központi európai bank erőltet rá az MNB vezetésére, s amely kapcsán folyamatos és álszent ojvékolás folyik, mintha a Nemzeti Bank függetlensége valóban veszélyeztetve lenne a kormány által. Először is a jelen kormány egy pillanatig sem veszélyeztette azt a „függetlenséget”, amely az államkötvény árának felhajtása és a forint lenyomása irányában hat. Ám ez a „függetlenség” nem a magyar társadalom érdekében, hanem épp annak kirablása okán szükséges. Igaz, eddig csak arról hallottunk, hogy a kockázati felár és a forint árfolyama kizárólag a spontán keletkező folyamatok, tehát a piac „szabályozó” szerepének az eredménye, de íme: most nagy hirtelen megváltozott a közgazdasági „tudomány” álláspontja a kérdésben.
No de vizsgáljuk meg a témát alaposabban.
Mi lehet az oka ennek a stílusváltásnak a BLOONBERG részéről, s mi a valóságos magyar álláspont? A magyar miniszterelnök az EU-t a szovjet elnyomókhoz és a brüsszeli követelésekkel szembeni ellenállását pedig „szabadságharchoz” hasonlította, viszont mindez azt eredményezte, hogy a 8,4 százalékos kincstárjegyet 9,2 százalékra kellett emelni ahhoz, hogy „eladható” legyen. S mivel az ország gazdaságát olyan ügyesen privatizálta, deregulálta és liberalizálta a régi-új magyar politikai elit, hogy az ország finanszírozását valóban csak külső forrásokból lehet megoldani. Mert pl.az EU és az adósságcsapda olyan szinten szivattyúzza ki az ország erőforrását, hogy önálló pénzkibocsátásra, belső fogyasztás növelésére egyszerűen nincs komoly lehetőség. (legalábbis addig biztosan, amíg nem váltja le a nemzet a teljes hatalmi struktúrát, a pártpolitikai elitet, oldalaktól függetlenül.)
A Bloomberg elemzés szerint Orbán Viktor ki akarja fogni a szelet a Jobbik vitorlájából, amely párt ki akarja léptetni az országot az EU-ból. A januári, több százezres „békemenet” ugyanis, az ellen a kísérlet ellen jött létre, amely Magyarországot az EU gyarmatává akarja süllyeszteni. (itt a Bloomberg szakértők jelentős lemaradásában vannak, hiszen az ország már jóval a csatlakozás előtt elvesztette szuverenitását, s a bankárkaszt pénzügyi megszállása révén, már igen régen gyarmati sorban él.)
Orbánnak a WikiLeaks által kiszivárogtatott megjegyzését, hogy „ne azt figyelje Amerika amit mondok, hanem amit csináltok” úgy látszik nem ismerik a szakértők és a megmondóemberek, de a közgazdasági elemzők sem. Ez ugyanis egyértelműen mutat rá arra, hogy szinházasdit játszik csupán a senki által meg nem választott EU adminisztráció, de a médiavilág is, ahol tucatjával jelennek meg azok a cikkek, amelyek alapvető tévedéseket, sőt hazugságokat tartalmaznak a főrendező utasítása szerint, mert csak ezzel lehet az állampapírok kamatait ilyen – Európában is magas – szinteken tartani, s a köznépet és magát a magyar államot is így kirabolni.
A Bloomberg egyik elemzője persze kijelentette: Orbán EU-ellenes retorikája hosszú távon a nemzeti radikalizmus növekedéséhez vezet. Csakhogy azzal, hogy elismerik az összehangolt támadást a magyar fizetőeszköz ellen, lovat adnak a Jobbik alá, sőt lejáratják a Fideszt, s legfőképpen Orbán Viktort. A miniszterelnök ugyanis még nemrég azt nyilatkozta, hogy nem kedveli az összeesküvés-elméleteket, mert az elbutítja az embert, hiszen leegyszerűsíti a dolgokat. No de kinek van akkor igaza, ha most a neoliberális világrend egyik legfontosabb szócsöve is, közérthetően nyilvánosságra hozza az összeesküvés gyakorlatát.
Mindezen ellentmondások alapján egyértelmű, hogy a pénzbirodalom épülete recseg-ropog, s rövidesen a saját, rettenetes súlya alatt dől majd össze!
Lehetséges, hogy a helytartók sokkal tisztábban látják ezt nálam, csak nem akarnak idő előtt átállni? Lehet, hogy azon ügyködik a kormány, hogy a bukás a lehető legkisebb veszteséggel következzen be? Vagy csak arról van szó, hogy ők is a sötétben tapogatóznak, mert hiszik is meg nem is, hogy összedől az évezredes bálvány, a pénz gólem? Az is természetes, hogy a hatalmi elit megpróbál lavírozni a bankárkaszt és az őket megválasztó nemzet között, de egyre fogy a választói türelem, mert a helytartók csak magukat igyekeznek menteni e vészhelyzetben, s ezt a végtörlesztés és a 15 százalékos aránytalan és igazságtalan SzJA teljes mértékben bizonyítja is.
Mert mit is jelent Orbán Viktornak az Európai és a Szovjet-Unió összehasonlítása, amin „megsértődött” az EU pénzéhes, adminisztratív vízfeje? (Sajnos az igazságot kevesen viselik el manapság, de a pénz diktatúrájának tányérnyaló látszatvezetői teljesen képtelenek erre!)
Az állam-kapitalizmus (amit szocializmusnak hívtunk sokáig)ugyanis szinte édestestvére a magán-kapitalizmusnak (aminek a globalista változatát éljük át mostanság). Antagonisztikus ellentét tehát nem ezek között van, hanem a pénzuralmi rendszer ember alkotta jogrendje és a joguralmi rendszer Isteni, azaz mindig igazságos jogrendje között.
Ha mindezt közismertebb szavakkal írom le, akkor a kibékíthetetlen ellentét nem a diktatórikus rendszerek között, tehát nem a bolsevik-szocializmus és a liberális-kapitalizmus között húzódik, hanem a pénz diktatúráinak jogrendjei és a közjót szolgáló természetes értékrend alapján felépülő igazságos jogrend között!
Dr. Bene Gábor S.
Nemzeti InternetFigyelő
A Bloomberg elemzést eredetiben nehogy elolvassuk ám…
A „mi” demokráciánk jegyében spóroltuk le a linket.
Feltételezem.
Mivel sehol nem találtam az eredeti jelentést, amire a cikk hivatkozik, kérem, ha tudja, írja meg nekünk, és betesszük a cikk végére! Híradmin
„Aki el akarja nyomni a kritikát: annak vagy becstelen szándékai vannak, vagy érzi a maga szellemi silányságát.” Szabó Dezső A nemzeti egység fogalma, határai, feltételei.
„Nagyot hibáz, aki jóra inti az ostobát”! bölcsességek könyvéből!