Az orosz Afrika-hadtest wagneresei Harkivban?!
A Kreml áttelepítette az orosz védelmi minisztérium Afrika-hadtestét a reguláris orosz erőkkel és a Storm-Z egységekkel együtt Európába az észak-harkivi offenzíva megerősítésére – ezt a Business Insidert idézve írta meg a mandiner.hu.
Az orosz Afrika-hadtest közel kétezer katonából és tisztből áll, köztük tapasztalt zsoldosokkal, akik korábban a Wagner-csoportban szolgáltak. Az Afrika-hadtest megjelenése Ukrajnában azt jelzi, hogy Oroszország megerősítette ellenőrzését a Wagner-csoport maradványai felett, másrészt megtámogatja az Ukrajna elleni háborút egyéb erőforrásokkal.
MH
Kiemelt képen: wagner harcosok / Twitter
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű












