Nyolc évvel az első, 1st Inauguration, Beiktatási Party után,

2025. Január 20., Budapest, Szabadság tér

Trump beiktatási party

Részletek: 

https://ottleszek.magyartrikolor.hu

     

KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Bécsben azért tüntettek, mert Van der Bellen államelnök nem volt hajlandó kormányalakítási megbízást adni az FPÖ-nek, pedig az megnyerte az osztrák parlamenti választást / Fotó: Fotó: AFP/APA-PictureDesk/Alex Halada

Ausztriában tombol a kormányválság, hosszú ideig fog tartani

A néppárti Karl Nehammer három hónap alatt sem tudott egy új balliberális többpárti kormányt összeeszkábálni

Karl Nehammer osztrák néppárti politikus visszaadta kormányalakítási megbízását az államfőnek, mert nem tudott a többi hagyományos párttal megegyezni a közös programban. A globalista erők mindent megtettek, hogy a választásokon győztes és általuk szélsőjobboldalinak nevezett, valójában migrációellenes Osztrák Szabadságpárt még véletlenül se kerüljön kormányközeli helyzetbe. Az ehhez hasonló próbálkozás Hollandiában viszont már megbukott, és február 23-án Németországban előre hozott parlamenti választásokat tartanak.

Kár lenne szépítgetni, Ausztriában kormányválság van, nem is akármilyen. A tavaly szeptember végén megtartott parlamenti választásokat a migrációellenes, jobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) nyerte meg, majdnem 29 százalékot szerezve. Ez azonban „csak” relatív többséget jelent a parlamentben. Alexander Van der Bellen nem a győztes párt vezetőjének, Herbert Kicklnek adott kormányalakítási megbízást, hanem az előző koalíciós kormány fejének, az Osztrák Néppárt elnökének. Maga az osztrák államfő is beismerte, hogy ez szembemegy az osztrák szokásjoggal, de ez láthatóan nem érdekelte.

Karl Nehammer azonban három hónap alatt sem tudott egy új balliberális többpárti kormányt összeeszkábálni, és reménye sem maradt arra, hogy ez a jövőben sikerülni fog. A hagyományos pártok, élükön az Osztrák Szociáldemokrata Párttal, nem tudtak kiegyezni a néppárti politikussal, nem sikerült közös célokat találni.

Magyar szempontból az osztrák pártviszonyok másodlagosak, a lényeg az, hogy a markánsan bevándorlásellenes FPÖ választási győzelme pánikot okozott a balliberális oldalon.

Ilyen és ehhez hasonló vélemények láttak napvilágot: az FPÖ választási sikere a párt eddigi legjobb eredményének számít, továbbá Ausztria történelmében az első olyan választás a második világháború óta, amikor egy szélsőjobboldali párt szerezte meg a legtöbb mandátumot a törvényhozásban.

A „szélsőjobb” jelző odabiggyesztése nem véletlen, azt is mondhatnánk, hogy rutinszerű. Ez az a kifejezés, amely ürügyet ad a többi pártnak, hogy szóba se álljon az FPÖ-vel, ne lépjen koalícióra vele, kirekessze az osztrák politikai élet centrumából, és a perifériára szorítsa. A korábbiakban ugyan három alkalommal is, mint koalíciós partner kormányra került az FPÖ, de csak mint „másod-, harmadhegedűs”.

Ez is érdekelheti:  Magyarországra is kiható szankciókra készül Biden Amerikája

Az minőségi változást hozott volna az osztrák politikai életbe, ha megkapja a dirigens posztját. Na, erről szó sem lehetett, ezért a többi párt megpróbált összefogni ellene. Erre már több példa is volt az osztrák kormányalakítások történetében, és a „szélsőjobboldalinak” minősített pártok esetében ez már bevált módszer Nyugat-Európában.

Németországban az a helyzet alakult ki, hogy a hagyományos pártok az Alternatívát Németországnak (AfD) politikai tömörülést – mely jelenleg az ország második legnépszerűbb pártja – igyekeznek a partvonal mögé szorítani. Ez a sorsa a francia, ugyancsak migrációellenes Nemzeti Tömörülésnek (RN) is, amely tavaly júniusban megnyerte az európai parlamenti választásokat.

Nagyon nehéz elképzelni egy olyan helyzetet, hogy az FPÖ adjon kancellárt Ausztriának. Viszont más megoldásra van már példa. Ha most úgy alakulnak Ausztriában a jövőbeni kormányalakítási tárgyalások, hogy mégiscsak muszáj lesz az FPÖ-t bevenni a kormányba, akkor nagy valószínűséggel a holland példát fogják követni.

Hollandiában Geert Wilders Szabadságpártja a 2023-as előre hozott parlamenti választásokból győztesen került ki: a szavazatoknak majdnem a negyedét szerezte meg.

Természetesen a pártelnök és pártja is megkapta a riogatásnak szánt „szélsőjobboldali” jelzőt, csak azért, mert ellenzi az illegális migránsok befogadását. Már az is sokatmondó, hogy előre hozott voksolást kellett tartani, mert a magát jobbközépnek nevező – valójában balliberális, globalista – Mark Rutte kormánya összeomlott.

Több mint fél évig tartó kormányalakítási tárgyalások után kiderült, hogy a Szabadságpárt nélkül lehetetlen új kabinetet felállítani, ezért kompromisszum született. Geert Wilders feladta miniszterelnöki ambícióit, és a kormányfői posztot a „semleges” Dick Schoof, a hírszerzés volt főnöke kapta meg, így már megalakulhatott a többpárti holland kormány.

Az osztrák helyzet bonyodalmakat okozhat Németországban is, mert február 23-án ott is előre hozott választások lesznek, mert Olaf Scholz kancellár balliberális, globalista kormánya is megbukott.

És ugye ott van magdeburgi terrorcselekmény is, amely a migrációellenes AfD malmára hajtja a vizet. A mostani állás szerint nem valószínű, hogy az AfD megnyeri a választásokat, de könnyen kialakulhat egy olyan helyzet, hogy nélküle nem lehet majd kormányt alakítani vagy nem lehet majd a politikai perifériára szorítani.

Ez is érdekelheti:  Levédia krónikása: Miért éppen most támad Putyin? (18+)

G. Fehér Péter – Magyar Hírlap

 

Kiemelt képen: Bécsben azért tüntettek, mert Van der Bellen államelnök nem volt hajlandó kormányalakítási megbízást adni az FPÖ-nek, pedig az megnyerte az osztrák parlamenti választást / Fotó: Fotó: AFP/APA-PictureDesk/Alex Halada

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!