A WHO felgyorsítaná a kormányokat maga alá rendelő, világjárványról szóló szerződés aláírásának ütemét
A tavaly májusi Egészségügyi Világközgyűlésen még sikerült elhalasztani a szerződéskötést. A WHO és szövetségesei azonban minden eddiginél eltökéltebbek abban, hogy az év végéig felgyorsítsák a szerződés megvalósítását – adta hírül Sebastian Lukomski, a Citizen Go csapatának munkatársa.
A Kormányközi Tárgyaló Testület (INB) most ambiciózus ütemtervet tűzött ki a WHO-járványról szóló szerződés aláírására. A tárgyalásokat szeptemberre és novemberre tervezik. Ezek célja, hogy előkészítsék az utat az Egészségügyi Világközgyűlés 2024. november 15-i rendkívüli ülése előtt, amely elfogadja ezt a drákói megállapodást.
Stratégiailag a jövő októbert jelölték meg a WHO különböző regionális konferenciáira, de a hivatalos találkozók között szakértői találkozókat terveznek, a minél kisebb időveszteség elkerülésére.
Mindezekről a manőverekről Genfben értesültem, ahol a múlt héten ismét tüntettünk az ENSZ épülete előtt. Ezért törölték az eredeti ütemtervet, amellyel a WHO 2025 májusában aláírásra kívánta benyújtani a szerződését – tájékoztat Sebastian Lukomski.
Mint írta,
Tudtuk, hogy a WHO trükkökkel kényszeríti ki a világjárványról szóló szerződés aláírását… de nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan megteszik.
Most két fronton harcolunk a maximális hatás elérése érdekében. Nemcsak erőteljes kampányt folytatunk a tervezett világjárvány-egyezmény ellen, de agresszíven felszólítjuk a tagállamokat, hogy lépjenek fel a megállapodással szemben, mert annak célja az, hogy példátlan hatalommal ruházza fel a WHO-t.
A WHO az Egészségügyi Világközgyűlésen érvényesítette a Nemzetközi Egészségügyi Szabályzatot (IHR) még tavaly májusban, különböző trükkökkel, amely együtt az úgynevezett Pandémiás Szerződéssel a WHO-t lényegében a világ egészségügyi minisztériumává tenné:
- A WHO-nak megvan a hatalma arra, hogy tetszés szerint kihirdesse a világjárványt
- A WHO-nak a világ minden országában intézkednie kell ilyen vészhelyzetben
- A WHO meg nem választott tisztviselői döntenek a kijárási tilalomról és hasonló korlátozásokról
- Vizsgálatokra vagy védőoltásokra kényszeríthetik az embereket, ha azok utazni szeretnének
- A WHO megfigyeltethetne egyes személyeket, és cenzúrázhatná, mit tehet közzé az interneten, vagy éppen milyen információhoz juthat onnan
- A WHO határozná meg, hogy mikor és hova utazhatnak az emberek, mikor és hol dolgozhatnak, vagy éppen tartózkodhatnak
Lukomski külön felhívja a figyelmet arra, hogy mindezekről a dolgokról zárt ajtók mögött tárgyaltak és tárgyalnak. Még a tavaly májusi Egészségügyi Világgyűlésen részt vevő diplomaták is bírálták a tárgyalások átláthatatlanságát. A küldöttek közül sokan nem vehettek részt bizonyos üléseken az új szabályok miatt.
Ez a titkolózás jogos bizalmatlanságot kelt a WHO-val szemben, és képet ad arról, hogy a tervezett világjárvány-egyezmény kitalálói hogyan is gondolkodnak a nyilvánosságról, vagyis az egyszerű, hétköznapi emberekről.
Az a kétségbeesett erőfeszítés, hogy sietve és minden ellenállás nélkül elfogadtassák ezt a szerződést, azt bizonyítja, hogy a WHO nem akar elszámolni senkinek, legkevésbé a hétköznapi embereknek.
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!