KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A gabona útán itt az újabb: az ukrán csirke is fenyegeti az uniós termelőket

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

A francia baromfitenyésztők veszteségeket szenvednek el az ukrán termelőkkel folytatott „tisztességtelen verseny” miatt – mondta Jean-Michel Schaeffer, az Anvol csirkehús-beszállítók szövetségének elnöke a Le Figaro című napilapnak.

Arra panaszkodott, hogy az olcsó ukrán baromfi beáramlása a helyi termelőket sújtja, ami Franciaországban és sok más uniós országban tipikusan családi vállalkozás.

Eközben az ukrán exportőrök más „kategóriába” tartoznak. A csirkeeladásokból származó nyereség nem az „ukrán néphez”, hanem az ország legnagyobb baromfigyártójához, az MHP-hoz kerül – hangsúlyozta Schaeffer, és sürgette az Európai Bizottságot, hogy védje meg a hazai termelőket.

„A sajnálatos [ukrajnai] konfliktus előtt havonta körülbelül 10 000 tonna baromfit importáltunk, most pedig havonta 20 000-ret vagy még többet. Ez tényleg sokkoló”

– mondta.

Szerinte az új ukrán beszállító óriás destabilizálta az EU egységes piacát. A háború sújtotta ország termelői a kereskedelmi akadályok hiánya és az Ukrajnában nem alkalmazott uniós termelési szabványok hiánya miatt alacsonyabb költségekből képesek a terméket előállítani.

Egy kilogramm csirkehús a francia termelőknél körülbelül 4,80 euróba (valamivel több mint 5 dollár), míg az ukrán baromfi kilogrammja 2,40 euróba kerül, ami Schaeffer szerint „tisztességtelen versenyt” jelent.

Az egész blokkban szenvednek a gazdák az ukrán termékek példátlan áradatától,

„legyen szó a németekről, a hollandokról, a lengyelekről – mindenki ugyanabban a helyzetben van, amikor az ukrán csirkéknek ez az özöne destabilizálja az egész piacot”

– mondta.

Tavaly az EU feloldotta az ukrán mezőgazdasági termékek exportjára vonatkozó vámokat és kvótákat, hogy Kijevet anyagilag segítse. Az uniós országokban azonban belföldi tiltakozásokkal léptek fel a termelők a kialakult helyzettel szemben, mivel a gazdák nehezen tudták felvenni a versenyt az olcsóbb importtal.

Lengyelország volt az első, amely megtiltotta az ukrán termékek behozatalát, majd Románia, Bulgária, Magyarország és Szlovákia következett.

Ez is érdekelheti:  CNN: Ukrajna ezen a télen már nem kerülheti el az áramszüneteket

Májusban az Európai Bizottság „ideiglenes megelőző intézkedéseket” vezetett be az ukrán importra, hogy enyhítse a szomszédos uniós országokban tapasztalható árzuhanás hatásait.

Az ukrán búza, kukorica, repcemag és napraforgómag Lengyelországba, Magyarországra, Romániába, Szlovákiába és Bulgáriába történő behozatalára vonatkozó uniós tilalom szeptember 15-én jár le.


Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.

 Kiemelt kép: illusztráció / ©  Getty Images / EMS-FORSTER-PRODUCTIONS

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük