Mi köze van az EU-nak a japán igazságszolgáltatáshoz?
Marad a halálbüntetés intézménye Japánban
Az EU biztosa megfedte Japánt halálbüntetés intézményéért, és monatóriumot kért, de nem kapott a megszüntetésére.
Japán az egyik fejlett tőkés ország, ahol életben van a halálbüntetés. Az Európai Unióban tiltakozást váltott ki, hogy majdnem kétéves szünet után Japánban a napokban végrehajtottak három kivégzést. Az EU illetékese humanitárius elvekre hivatkozva felszólította Japánt a halálbüntetés megszüntetésére. Amíg azonban súlyos, életellenes bűnök történnek, addig Tokió nem hajlandó lemondani az akasztásról úgy, mint a napokban kivégzett három, többszörös gyilkos esetében is.
Amennyiben az EU kérésének eleget tenne, megúsznák a legsúlyosabb büntetést az Aum Shinrikyo vezetői, élükön Asahara Shókó-val (polgári neve Macumoto Csizuó), akik a szaringázos és egyéb gyilkosságokat megtervezték és végrehajtották.
H-guchi
Inter Japán Magazin
Nemzeti InternetFigyelő
Jó kérdés! Tényleg mi köze van az EU-nak Japánhoz? Egyébként vannak olyan bűncselekmények, melyekért itthon is ki lehetne szabni, ha érvényben lenne!
Éppen ideje lenne, hogy nálunk is visszaállítsák a halálbüntetést, hogy a többszörös gyilkosok kicsit megrettenjenek. Japán biztosan nem fog az EU véleményével törődni, és igazuk is van.
Isten tíltja a halálbüntetést. Ezért kellenek oéyan törvények, olyan oktatás, hogy senki ne kevredjen el az élet útján olyan zsákutcákba amiért ilyen büntetéseket lehetne kiszabni, példaértéknek.
De ez a ténykedése e cikkel a z EU-nak (az azt irányítóknak) ismét egy figyelem elterelő manővere. De, ez esetben megalapozott az indíték, de másik okból. Ugyanis félnek az élősködők (a háttérhatalom minden szinten szolgálói), ha lejár a „csillogásuk” és következik a végelszámolás, élve akarják meguszni, s majd jó nyugdíjakból éldegélni.
Példaként lásd az ú.n. 1989-es „manővert”, amikor egy ideig eltüntek a „kommunisták” (minden szinten), majd lassan visszaszívárogtak, különböző beosztásokba, s mennyi nyugdíjat kapnak most? Hogy és hol élnek?
S félnek, hogy ha mutatóban marad is a fejlett országokban egy ilyen jellegű felelőségrevonási lehetőség, akkor a „nagy krach” után errefelé is visszaállíthatják. S aztán jöhet a …
Aki nem ismeri az össztársadalmi berendezés szekezetét és annak ágas-bogas kapcsolódásait, és annak teljes működését, azt lehet hülyíteni.
Ideje lenne, ha a hétköznapi ember is felismerné ezt, s ennek függvényében gondolkodna (de mindenki!!), mert akkor az össze „manőver-cikk” és maga az ügyködés is ismertebb lenne, és egyszerűen nem történhetne meg.
Nagyon jól csinálják a japánok, nálunk sincs semmi keresnivalója a többszörös gyilkosoknak, szadistáknak és más „vadállatoknak”.Ne pazaroljuk az adófizetők pénzét arra, hogy ezeket etessük és luxusbörtönökben melengessük.
…ha a lopást halálbüntetéssel büntetnék akkor már az egész eu.parlament ki lenne végezve.Nem bírták kivárni az eu-s tolvajok,hogy megalakuljon az eu.parlament,már az építésekor elloptak 200 000 000.azaz kétszázmilló eurót – eltudom képzelni,hogy mi zajlik azóta.
TOLVAJ ALJANÉPSÉG KERÜLT HATALOMRA EURÓPÁBAN – POKOLRA VELÜK!!!
„Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet. ” /Bethlen Gábor/
Csak annyit kívánok az ilyen emberjogi patkányoknak, hogy legyenek részesei, szenvedő alanyai a családjaikkal egyetemben ezeknek a férgek gyilkosságainak!
Kedves hozzászólók! Van egy találós kérdésem az Önök számára:milyen(melyik) ország az, amelyikben nem büntetik a hazaárulókat?
Sőt jutalmazzák őket. Mert mind az, hogy felelős pozícióban hagyják ezeket a…. ezeket, lényegében dicséret és jutalom a Nemzetünk elleni cselekedeteikért.
Üdv.: Nifadmin