Kiemelt képen: Magyar Péter / Fotó: Fotó: Polyák Attila / Magyar Nemzet

Magyar Péter felírhatja a programját egy WC-papírra

Az Index arról ír, hogy nem maradt válasz nélkül a Nemzetgazdasági Minisztérium részéről a Tisza Párt elnökének szombati nyilatkozata. Nagy Márton tárcája szerint amit Magyar Péter előadott a kongresszuson, az nem gazdasági program, csak „egy összefércelt valami”.

A minisztérium szóvivője, Palóc André szerint a kialakult gazdasági helyzetre az áfacsökkentés nem megoldás, más, hatékonyabb megoldáson dolgozik a kormány, írják.

Orbán Viktor varázslója, Hókuszpók, Nagy „Majdjövőremegcsinálom” Márton

 − ilyen és ehhez hasonló megnevezésekkel illette Magyar Péter a több mint egyórás beszédében Nagy Mártont, aki 2022 óta tölti be tisztségét mint Magyarország nemzetgazdasági minisztere, emlékeztetnek.

TÁMOGASD ADÓD 1%-ÁVAL A
NEMZETI JOGVÉDŐ SZOLGÁLATOT!

ADÓSZÁM:

19334684-1-05

„A jogvédelem nemzeti ügyünk!”

„Nem bántásból, de viccesen azt szoktuk mondani, hogy ha egy kismajmot ide leültetünk, és elkezdi a gombokat nyomogatni, akkor a statisztika alapján több előrejelzése jön be, mint Nagy Mártonnak”

– fogalmazott Magyar az Indexnek. Hozzátette:

„Megengedhetetlen, hogy egy ilyen ember még mindig a helyén van.”

Megjött a válasz

A Tisza Párt elnökének kijelentéseivel kapcsolatban az Index megkereste a Nemzetgazdasági Minisztériumot. A tárca szóvivője, Palóc André válasza szerint a Magyar Péter által bemutatott terv nem egy gazdasági program volt.

„Ez egy összefércelt valami, amit nyugodtan felírhatott volna egy WC-papírra is. Az egyes lépések között nagyon sok inkonzisztencia van” 

− vélekedett a szóvivő. Hozzátette, nem érti,

hol vannak most

„azok az ellenzéki közgazdászok, akik állandóan a kormány gazdaságpolitikáját kritizálják, és miért nem mondják el álláspontjukat erről az összeeszkábált tákolmányról”.

A minisztérium egyértelműen úgy gondolja, hogy

az áfacsökkentés nem megoldás, azzal elsősorban nem a családok, hanem a beszállítók, a feldolgozók és a kereskedők járnak jól, akik lenyelik a csökkentést.

A kormány és az NGM más, hatékony, a családokat valóban támogató megoldásokon dolgozik − jelentette ki a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője.

Magyar Péter előrejelzésekkel kapcsolatos kritikájával összefüggésben a minisztérium munkatársa elmondta: „Olyan hektikus és kiszámíthatatlan a nemzetközi gazdaság mozgása, hogy a piac és a komoly gazdasági intézmények is folyamatosan a becslések, a várakozások módosítására kényszerülnek”. Szerinte ezzel küzdenek a meghatározó világ- és uniós gazdasági intézmények mellett a jelentősebb elemzők is, a válságokat pedig nem lehet előre jelezni.

Palóc André úgy véli, az ország mindig erősebben jött ki a válsághelyzetekből, és szerinte ez most is így lesz.

Nem tudom, hogy az érintett ügyeletes nagyotmondó milyen válságot kezelt már, teljesen hiteltelenek a megjegyzései

− szögezte le a szóvivő.

Mandiner

 

Kiemelt képen: Magyar Péter / Fotó: Fotó: Polyák Attila / Magyar Nemzet

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük