KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Tudósok, akik Istent játszanak? – A német és japán kutatók még időben elpusztították teremtményüket

 

Valóra válhat a majmok bolygója? Döbbenetes felfedezést tette a kutatók címmel jelent meg egy cikk a Blikkben.

A cikkből kiderül, hogy német és japán tudósoknak köszönhetően kiderült, hogy a majmok rendelkezhetnek az ember értelmi képességével A kísérleteknek köszönhetően a kutatók áttörésről számoltak be.

Az egyik emberi gén alkalmas arra, hogy a főemlősök agytérfogatát növekedésre bírja – vázolta a Science magazinban Michael Heide, a korszakos kutatás egyik vezetője, és kifejtette, az ARHGAP11B kódnevű gén nemcsak a majmok agykérgét sarkallta növekedésre, hanem az idegsejtek termelődését is serkentette – olvasható a cikkben.

A döbbenetes kutatás száz napon át zajlott, és az etikai aggályok miatt csak majomméhben készített fotók maradtak utána. A német Max Planck Molekuláris Sejtbiológiai és Genetikai Intézet kutatói nagyon ügyeltek, hogy a génkezelt majommagzat életét időben kioltsák. Így csak azzal lehet őket vádolni, hogy néhány labormajommal több szárad a lelkükön, de azzal nem, hogy a világra szabadítottak egy makogó Frankensteint.

Blikk nyomán

NIF

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük