Szlovákiai puccskísérlet és magyarországi destabilizálás
A nyugati szövetségi rendszer háborúpárti politikájával szembeforduló Szlovákiában, Magyarországon és Szerbiában durvuló alkotmányellenes kísérletek tapasztalhatóak, annak jeleként, hogy nyugati közreműködéssel olyan erőket juttassanak hatalomra, amelyek felhagynak a szuverén politizálással, és maradéktalanul alárendelik magukat a centrum akaratának – jelentette a Magyar Békekör tudósítója szombaton a kelet-európai helyzetet figyelemmel kísérő megfigyelőkre hivatkozva.
NATO-körök, a három ország belső ellenzékével arra a következtetésre jutottak, hogy ha nem vágnak elibe a Nyugat számára Ukrajna elvesztésével hátrányosnak ígérkező folyamatoknak, Magyarország és Szlovákia a semlegesség útjára léphet, és megszűnik a centrum végvára lenni annak minden következményével a centrum Európa és a világ fölött gyakorolt hegemóniájára nézve.
Szlovákiában és Szerbiában tömegtüntetések jelzik a nyugati speciális szolgálatok közreműködésével szerveződő „színes forradalmakat”, Magyarországon pedig újabban álcázott eredetű terrorista módszerekhez folyamodnak, hogy destabilizálják a kormány helyzetét, és bizalmatlanságot keltsenek az emberekben a békepárti kormánnyal szemben. Példaként említik a csaknem háromszáz iskolát sújtó bombariadót, mellyel szemben a tehetetlenség érzése látszik felülkerekedni.
Mindhárom esetben megfigyelhető a közös cél, hogy bizonyítsák, sem Fico, sem Orbán, sem Vučić nem ura többé a helyzetnek.
Azt sugallják az embereknek, hogy Fico nem képes úrrá lenni az ukrajnai gázelzárás következtében fellépő szlovákiai energiaválságon, Orbán nem képes szavatolni a magyar társadalom biztonságát, különös tekintettel a gyermekekre, Vučić pedig feláldozza a szerbek jólétét az oroszbarátság oltárán.
Mindhárom hatalomátvételi kísérlet közös jellemvonása az idegenkezűség, nevezetesen a nyugati beavatkozás Szlovákia, Magyarország és Szerbia belügyeibe.
Az alattomos módszerekkel szemben Fico és Vučić adminisztratív eszközök igénybe vételét is kilátásba helyezte, és úgy tudni, Orbántól sem idegen a szükségállapot bevezetésének gondolata, ha a hatalom destabilizálása veszélyes méreteket öltene – mondták a Magyar Békekör tudósítójának a kelet-európai helyzetet figyelemmel kísérő megfigyelők.
Pozsony, Budapest, 2025. január 25. szombat (MB)