Putyin és Witkoff „konstruktív és nagyon hasznos” tárgyalásokat folytattak
Az orosz és az amerikai delegációk közötti megbeszélés öt órán át tartott.
Vlagyimir Putyin orosz elnök és Donald Trump amerikai elnök küldöttje, Steve Witkoff közötti tárgyalások konstruktívak, nagyon hasznosak és tartalmasak voltak – nyilatkozta Jurij Usakov, az orosz elnök tanácsadója, amit a Russia Today összegzett.
A nyilatkozatot azután tette, hogy kedden öt órás tárgyalásokra került sor az orosz elnök, küldöttje, Kirill Dmitrijev és Witkoff között, amelyek helyi idő szerint éjfél után fejeződtek be.
„Egyelőre nem született kompromisszum”
– mondta Usakov, hozzátéve, hogy jelenleg nem terveznek találkozót Putyin és Trump között.
„A tartalmat vitattuk meg, nem a konkrét megfogalmazást és megoldásokat. A felek hatalmas együttműködési potenciált látnak”
– mondta Ushakov.
„Néhány amerikai javaslat elfogadható Oroszország számára… mások nem”
– jelentette ki, megjegyezve, hogy a területi kérdést is megvitatták.
Arra a kérdésre, hogy a tárgyalások után közelebb vagy távolabb van-e a béke, Usakov azt válaszolta:
„Semmiképpen nem távolabb.”
A tanácsadó szerint az amerikai delegáció négy további dokumentumot nyújtott át orosz kollégáinak az ukrajnai konfliktus rendezésével kapcsolatban.
Dmitriev az X-en azt írta, hogy a találkozó „produktív” volt, míg Witkoff azonnal az amerikai nagykövetség épületébe ment.
A találkozóra való indulás előtt Putyin elutasította Kijev európai támogatóinak bármilyen hozzájárulását, arra hivatkozva, hogy nem ismerik el a valóságot, és azzal vádolta őket, hogy megpróbálják megzavarni az Egyesült Államok által vezetett folyamatot.
Putyin arra is figyelmeztetett, hogy Ukrajna tengeri hozzáférése blokkolható, ha folytatódnak a harmadik országokból érkező, orosz olajat szállító hajók elleni drón támadások.
Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.
Kiemelt kép: RT composite. © Sputnik / Kristina Kormilitsyna
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű




![Kiemelt kép: Izrael a háború kezdete óta több gázai templomot is célba vett, köztük a görög ortodox Szent Porphyrius templomot, amely a világ harmadik legrégebbi temploma. [Getty]](https://internetfigyelo.com/wp-content/uploads/2025/11/kereszteny-templom-Gazaban.jpg)







