Pozsonyban a magyarsága miatt támadtak meg egy férfit
Pénteken éjjel megtámadtak egy 20 éves fiatal férfit Pozsonyban, a Šafárik téren. A körvonalazódó részletek arra utalnak, hogy azért, mert magyarul beszélt egy barátjával. A rendőrség nyomozást rendelt el – számol be a Mandiner.
Egy magyar nyelvű, szlovák hírportál szerint, négy húsz év körüli fiatal beszélgetett egymás között a téren. Ekkor lépett oda hozzájuk egy másik fiatalember, aki kérdőre vonta őket, hogy miért beszélnek magyarul, mire a későbbi sértett azt mondta, hogy mert magyarok.
Mint kiderült, a támadó egyre agresszívabb lett, elővett egy kést és az egyik férfi nyakához próbálta tartani, megvágta az állát, majd elmenekült a helyszínről.
A támadás pontos részletei – hogy mi hangzott el, és ki, milyen ábrát, hol látott –hivatalos forrásból nincsenek megerősítve, amit viszont tudni, hogy a nemzetiségi hovatartozás iránti gyűlölet esetleges motívumát vizsgálja a rendőrség is.
Kiemelt kép: TASR-felvétel / Új Szó
Legfrissebb anyagaink:
Irán lezárja a Hormuzi-szorost, Magyar Péterék eltörlik a védett árakat: Brutális benzinár-robbanás fenyegeti a magyarokat
Árad az LMBTQ a Duna fölött – szivárványos zászlók borítják az Erzsébet hidat
Sorsdöntő parlamenti választásra készül Oroszország: az elkövetkező öt év a tét
Szilágyi Ákos: Tovább, Nélküled
A kisebbségi jogok ára: Magyarország eltörölte Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását
Moszkva brutális figyelmeztetése a NATO-nak: Pusztító válasz vár az agresszorokra
Világbotrány a Tisza Párt körül: Pócs János újabb feljelentést tesz a Kontroll nevű hazugsággyár ellen






















