KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Medvegyev: A Kijevre vonatkozó biztonsági garanciák csupán „papírfecnik”

Az Ukrajnának nyújtott nyugati biztonsági garanciák önmagukban haszontalanok, de kikövezhetik az utat egy NATO katonai bázis létesítéséhez az országban, ami közvetlen összecsapást eredményezhet Moszkvával – mondta hétfőn Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök.

A biztonsági nyilatkozat, amelyet először júliusban fogadtak el a G7-csoport tagjai, katonai segítséget ígér Kijevnek, valamint keretet ad Ukrajna védelmi ipari bázisának és hírszerzési információcseréjének fokozására. Moszkva a dokumentumot „Oroszország biztonságába való beavatkozásként” ítélte el.

Medvegyev, aki jelenleg az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese, „az oroszellenes konszenzus megteremtésére” irányuló újabb nyomásgyakorlásnak nevezte Kijev tervét, hogy meggyőzze az EU-t, miszerint nyújtson neki biztonsági garanciákat.

Ugyanakkor azt sugallta, hogy a nyilatkozat

„semmilyen hozzáadott értékkel nem rendelkezik”. „Ez csak egy nyilvános nyilatkozat, ami nem több mint egy haszontalan papírfecni”

– mondta.

Medvegyev szerint azonban

a dokumentum megnyitja az utat a Kijev és nyugati támogatói közötti kétoldalú biztonsági megállapodások aláírásához. Ezek az üzletek fegyvergyártási együttműködéshez, katonai kiképzéshez és más, a kijevi „neonácik” számára előnyös programokhoz vezethetnek

– mondta.

Egy ilyen megállapodás akár arra is csábíthatna egy „őrült” nyugati országot, hogy katonai támaszpontot létesítsen Ukrajnában

– tette hozzá.

„Itt a gyakorlat a következő: nem veszünk be titeket a NATO-ba, nem akarunk háborút Oroszországgal, de egyéni alapon azt csináltok, amit akartok”.

Ez megnyithatja az utat egy nagyszabású konfliktus előtt egy NATO-ország és Moszkva között – véli Medvegyev.

„Amikor Oroszország lecsap egy ilyen bázisra – és ez elkerülhetetlenül megtörténik, mert a bázis katonai személyzete kifejezetten azért jött, hogy harcoljon ellenünk -, a szövetség országai készen állnak majd a kollektív válaszra?”

– tette fel a kérdést.

Az exelnök felvetette, hogy ebben a konkrét esetben a NATO-szerződés 5. cikke – amely kimondja, hogy a blokk egy tagja elleni támadás az egész szövetség elleni támadásnak minősül – „sok mozgásteret hagy”. A NATO „válaszolhat együtt, vagy hagyhatja, hogy az ukrajnai támaszpontot birtokló ország egyedül vágjon vissza”, míg maga a megtorlás történhet katonai vagy más eszközökkel.

Ez is érdekelheti:  Moszkva várja Donald Trump javaslatát az ukrajnai válság megoldásáról

Az exelnök megjegyzései azt követően hangzottak el, hogy Andrej Sibiga, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalának helyettes vezetője elmondta, hogy hat EU-tagállam – Ausztria, Horvátország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia és Málta – egyelőre nem támogatja a Kijevnek nyújtott biztonsági garanciákat, hozzátéve azonban, hogy biztos abban, hogy előbb-utóbb ők is belemennek a kezdeményezésbe.


Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.

Kiemelt képen: Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács alelnöke

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük