„Magyarország a történelem rossz oldalán áll” – újra fenyegetőzik az ukrán külügyér
Tükörintézkedéseket fogunk hozni – jelentette ki Szibiha
„Milyen szégyenteljes, hogy ezt Oroszország brutális támadása után teszed közzé” – így reagált Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-oldalán Szijjártó Péter csütörtöki bejelentésére, miszerint a kormány kitiltja Robert Brovdy ukrán parancsnokot Magyarországról, s egyben a schengeni övezetből.
„Péter, ha az orosz gázvezeték fontosabb neked, mint az ukrán gyerekek, akiket Oroszország ma reggel megölt, akkor ez erkölcsi romlás.
Magyarország a történelem rossz oldalán áll. Tükörintézkedéseket fogunk tenni”
– írta Andrij Szibiha, utalva a csütörtöki orosz támadásra, amely után Kijevben 13-an vesztették életüket, köztük három gyermek is. A rakétatámadásban egy uniós épület is megrongálódott.
Mandiner
Kiemelt képen: Andrij Szibiha / Fotó: ShutterStock/paparazzza
Legfrissebb anyagaink:
Varga Judit új párján állna kicsinyes állami bosszút volt férje, a jelenlegi miniszterelnök, Magyar Péter
Mandula Viktor kimondta: a rezsicsökkentés kivezetésének előszobája lehet Magyar Péter áramkorlátozása
Temetővé vált egy 23 ezres ukrán kisváros: özvegyek és apátlan gyerekek maradtak a fronton elesettek után
Csőd a Tisza-kormány energiapolitikájában: áramkorlátozás fenyeget, Szentendrén már el is fogyott a víz
Életellenes kísérlet a Tisza-kormánynál: kizárták a magyar életvédőket az abortuszszabályozási egyeztetésről
Hőségre hivatkozva bujkál a Tisza-kormány: Dömötör Csaba rántotta le a leplet a Kormányinfó elsumákolásáról
Történelmi mélyponton a Duna: leáll Paks, a kormány közben nyugtatgat






















