Levédia krónikása: A CIA részvétele az ukrán titkosszolgálat (SZBU) akcióiban
Minden ilyen akcióban a CIA a megrendelő, az SZBU a végrehajtó. Az utóbbit sokan a CIA kijevi fiókvállalatának tartják.
A Majdan győzelme után az SZBU új vezetője Valerij Nalivajcsenko, EGY SOK ÉVVEL KORÁBBAN A CIA ÁLTAL BESZERVEZETT UKRÁN DIPLOMATA lett. Aki szolgálatainak jutalmaként, megkapta az amerikai állampolgárságot.
(E sorok írója ellen a CIA-hoz köthető magyarországi elektronikus sajtótermékek három, őt név szerint, AZ OROSZ TITKOSSZOLGÁLAT [propaganda] ÜGYNÖKEKÉNT FÖLJELENTŐ újságcikket is közzétettek, aminek következtében e sorok írója az SZBU által „Ukrajna ellenségeiről” összeállított mindjárt két feketelistára is rákerült.
A szerző meggyőződése: van esély arra, hogy személyét a CIA/SZBU-nak az Orbán Viktor megbuktatására irányuló (mindinkább érzékelhetővé váló) művelet során felhasználják.)
Nalivajcsenko idején az SZBU háromemeletes kijevi székházában az amerikai titkosszolgálatok megkaptak egy teljes emeletet. Ukránok oda nem tehették be a lábukat – azon az emeleten a lift sem állt meg. A székházon, hosszú évekig, az ukrán mellett kinn lobogott AZ AMERIKAI ZÁSZLÓ IS.
Ha a CIA be is szállt kijevi kirendeltségének egy-egy akciójába, abban nem mindig volt köszönet. Így történt, például, a 2020-as belorussziai elnökválasztás idején is.
Azidőtájt készült egy újabb, Oroszországot lejáratni hivatott koncepciós kirakatper előkészítése. A „Wagner” által a Donbasszban állítólag elkövetett háborús bűntettekről van szó. Az SZBU feladatul kapta minél több wagneres elfogását és Ukrajnába juttatását. Ahol aztán – kellő „megdolgozás” után – Oroszországra terhelő „vallomást” kellett volna tenniük.
A két titkosszolgálat egy évig készítette elő a csoportos emberrablás tervét. Fal állásajánlatot hirdettek meg, egy jól fizető venezuelai fegyveres vagyonőri munkára. Mintegy 180 embert sikerült lépre csalni. Az első 33 fős csoportot – Minszken keresztül – útnak is indították.
A világjárvány miatt a világ repülőterei akkor Moszkvából nem fogadtak járatokat. Ezért a terv az volt, hogy a 33 orosz fegyveres vagyonőrt Minszkből – isztambuli átszállással – indítják útnak Latin-Amerika felé. A Minszk és Isztambul közötti járat, egy jó darabon, ukrán légtérben halad. A terv szerint a gépen utazott volna a SZBU egyik embere, aki rosszullétet színlelt volna. Ami miatt a gép leszállt volna Kijevben – ahol az ukrán hatóságok aztán lefogják a 33 oroszt.
Minden a terv szerint haladt. A CIA-nak azonban akkor „jobb ötlete” támadt. Eldugták a bogarat a belorusz titkosszolgálat – amaz pedig Lukasenko fülébe, hogy a 33 fegyveres orosz a közeledő elnökválasztás megzavarására érkezett Minszkbe. Lukasenko tajtékzott és kilátásba helyezte az oroszok kiadását Kijevnek. De erre már Putyin is közbelépett. Határozott, higgadt fellépésével lehűtötte Lukasenko kedélyét – aki visszamondta az oroszok kiadására Kijevnek tett ígéretét. Erre viszont Kijev kezdett el tajtékozni – az esettől fogva ELLENSÉGNEK TEKINTVE BELARUSZT. Vége szakadt Lukasenko és Kijev eladdig szövődő románcának. Lukasenko rájött, hogy valójában mi újság. ATTÓL FOGVA A KÉT ELNÖK KÖZÖTT SZOROS AZ EGYÜTTMŰKÖDÉS.
A CIA, MOHÓSÁGÁVAL, EREDETI CÉLJÁNAK PONT AZ ELLENKEZŐJÉT ÉRTE EL. Minszk és Moszkva összeugrasztása helyett a két ország együttműködése megszilárdult – Lukasenko kiemelkedő szerepet játszott a Prigozsin lázadása nyomán keletkezett válság békés megoldásában.
Írta: Levédia krónikásaNemzeti InternetFigyelő (NIF)Kiemelt kép: illusztráció / SZBU emberek / Fotó: facebook.com / SecurSerUkraine