Makoldi Sándor (1945-2017) festőművészként közeledett a néprajzhoz, melyben felismerte a magyarság ősi hagyatékát. A népművészet kifejezési formái izgatták magyar festőként, főiskolai tanárként, diplomás néprajzosként. Ugyanis a népművészet őrizte meg leginkább a nemzet karakterét, közösségi formáját (közérthetőségét), képírásba tömörített egyetemes mondanivalóját.
A mai Magyarországtól félig elcsatolt Gömör vármegyében találkozott az egyik legősibb bútordarabunk, az ácsolt ládák továbbélésével a XX. századig. A már elfeledett (padlásokra, kamrák mélyére száműzött) egykor itt, a Felvidéken a legdíszesebb kelengyés ládák jelei elkápráztatták. Mint kiderült, az országosan elterjedt bútordarabok legősibb, geometrikus (elvont) jeleinek értelmezésével eddig alig foglalkozott a szakma.
Mivel tudta alkotóként, hogy e jelek nem lehetnek csak üres díszek, meg akarta érteni, hogy miért kerültek főleg a kelengyés ládákra, amit az emberi élet csúcspontján, a házasságkötés ünnepén mutattak meg. A szakrális alkalom szülte fontos tartalmaikat analógiák segítségével fejtette fel, más ácsolt tárgyak (bútorok) hasonló jeleivel együtt a koporsók és bölcsők esetében is, az emberi élet nagy fordulópontjaihoz kötődően.
Gusztustalan
Baumag
Az egyik „párt” lejárt határidejű tésztát osztott a nyugdíjasoknak, a másik segélyt oszt a szegínromákoknak a szavazatért.
A nyomorban tartott népet milyen könnyű megvásárolni!
Csak a nemzet érdekeit nem tartja egyik politikai formáció sem szem előtt.
Meddig tartható vajon fenn ez a szennyes, árulóktól és saját pecsenyéjüket sütögető aljas senkiktől hemzsegő politikai „rend” – a törvényesített anarchia és nemzetpusztítás?
Nagy Péter
A sok felvilágosulatlan bunkónak az ilyen szemét műsorok úgy hiányoznak mint a sivatagi szomjazónak a víz. Primitiv, tartalmatlan öklendezés. A STILUS MAGA AZ EMBER! Hát ember az ilyen?