KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt kép: ukrán dróntámadás orosz területek ellen 2025. április 27-én éjszaka / Fotó: Telegram

Kijev több mint 100 drónnal támadta az orosz határvidéket

Az ukrán hadsereg az éjszaka folyamán nagyszabású dróncsapást indított Oroszország ellen, a védelmi minisztérium szerint az UAV-k túlnyomó többségét Brjanszk régió felett fogták el.

Az orosz légvédelem összesen 115 drónt fogott el vasárnap este fél kilenc és hétfő hajnali fél 5 között, köztük tízet a Krím és a Fekete-tenger felett, kettőt a kurszki, egyet pedig a belgorodi terület felett.

Mintegy 102 drónt lőttek le a brjanszki régió felett, ahol Alekszandr Bogomaz kormányzó szerint a támadásban polgári infrastruktúra károsodott, és egy ember életét vesztette.

„A kijevi rezsim ma este újabb terrorcselekményt hajtott végre. Sajnos a Brjanszk városa elleni ukrán támadásban egy civil meghalt és egy nő megsérült. A nőt gyorsan kórházba szállították, ahol megkapta a szükséges orvosi ellátást”

– írta Bogomaz a Telegramon.

A múlt héten Brjanszk is célpontja volt egy nagyszabású dróntámadásnak, bár sokkal kisebb mértékben és áldozatok nélkül. Múlt csütörtökön az orosz hadsereg összesen 87 ukrán UAV-t lőtt le – ezek felét a Krím-félsziget felett.

A múlt hétvégén Vlagyimir Putyin orosz elnök a 30 órás húsvéti tűzszünet hirdetett és egyoldalúan bejelentette az ellenségeskedések felfüggesztését, valamint utasította a katonaságot, hogy csak támadásokra válaszul lépjenek fel az ukrán erőkkel szemben.

Annak ellenére, hogy az ukrán hadműveletek intenzitása jelentősen csökkent, az orosz védelmi minisztérium ez idő alatt mintegy 4900 alkalommal regisztrált támadást. Vlagyimir Zelenszkij ugyanakkor több ezer támadással vádolta Moszkvát.

A harcok rövid szüneteltetését követően az orosz hadsereg az elmúlt héten több nagy hatótávolságú csapást is végrehajtott ukrán katonai és ipari célpontok ellen.

Ukrán tisztviselők szerint a csapásokban 12 ember meghalt és több mint 100 megsebesült.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

 

Kiemelt kép: ukrán dróntámadás orosz területek ellen 2025. április 27-én éjszaka / Fotó: Telegram

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!