KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Honlap indult a kormányzati elszámoltatásról – NIF kommentárral

Budai Gyula kormánybiztos

Honlap indult a kormányzati elszámoltatásról, ahol Budai Gyula kormánybiztos közlése szerint, széleskörű tájékoztatást kívánnak adni a 2002-2010 közötti szocialista kormányok prominenseinek állami pénzek terhére elkövetett visszaéléseiről és a mostani kabinet vonatkozó intézkedéseiről.

    Budai Gyula keddi budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: a http://elszamoltatas.kormany.hu oldalon megtalálhatók többek között a kormánybiztos feladatai és hatáskörei, a vizsgálati eredmények és a sajtóban megjelent hírek. Az elszámoltatásért felelős kormánybiztos jelezte: eddig 51 ügyben tettek büntetőfeljelentést…

    Elhangzott, hogy a vizsgálati eredmények menüpont alatt olyan dokumentumok találhatók, tölthetők le, amelyek az elszámoltatás elmúlt 14 hónapja alatt keletkeztek, kivéve azokat, amelyek a titkos ügykezelés szabályai alá esnek. Azokban az ügyekben, ahol büntető-feljelentést tettek, a nyomozás érdekeire tekintettel a feljelentések  szintén nem kerülnek fel a honlapra.

    „Az igazság az országok alapja” mottót viselő oldalon külön csoportban találhatók meg az állami vagyont érintő, a mezőgazdasági tárgyú, és a kormánybiztos kezdeményezésére indult vizsgálatok.

    Budai Gyula kiemelte: az első csoportban érhető el a Malév privatizációjával kapcsolatban folytatott vizsgálat, és az ennek eredményeként született Fehér könyv, valamint a Budapest Airport privatizációjáról szóló jelentés is.

    A második csoportba tartoznak a mezőgazdasági tárgyú vizsgálatok, ezek jelentős részét még miniszterelnöki megbízottként kezdte el – mondta a kormánybiztos, aki többi között megemlítette az állami földek privatizációjának, a haszonbérleti-szerződések vizsgálatát. A nyilvánosság számára elérhető sukorói iratok is itt találhatók – jegyezte meg.

    Hozzátette: a sukorói telekcsere fejezetben két levelet is feltöltöttek, az egyik feljegyzés az amerikai nagykövetség első titkára és közte egy későbbi találkozó ügyében zajlott egyeztetésről szól. A találkozón, bár a beszélgetés témájául a nagykövetség előzetesen az elszámoltatást jelölte meg, de jelentős részben a sukorói telekcseréről és a Gyurcsány Ferenc  volt kormányfő ellen induló esetleges büntetőeljárásról fogalmaztak meg kérdéseket és kételyeket – mondta Budai Gyula.

Ez is érdekelheti:  Újabb merénylet-kísérlet Trump ellen?

    Nyilvánosságra hozták azt az izraeli nagykövetnek írt levelet is, amelyben arról érdeklődik Budai Gyula, hogy Joav Blum ellen Izraelben milyen büntetőeljárás indult ingatlanpanama ügyben. Erre a több mint egy éve kelt levélre mind a mai napig nem kapott választ – közölte a kormánybiztos.

    A harmadik csoportba tartoznak a kormánybiztosként indított vizsgálatok, amelyek közérdekű bejelentéseken, minisztériumoktól kapott vizsgálati jelentések alapján zajlanak. Kiemelte ezek közül a taszári reptérről szóló, az ELTE-ről készült jelentést.

    Megemlítette továbbá a Genetic Immunity Kft pályázatairól szóló vizsgálati jelentést, mint mondta, ebben az ügyben 11 hónapja fordult levélben az amerikai nagykövethez. Tájékoztatást kért, hogy a cég ellen az Egyesült Államokban milyen eljárások folynak, zajlik-e a cég felszámolása, de a levelére a mai napig nem kapott választ.

    Ékes példája, hogy míg az elszámoltatási kormánybiztos az amerikai nagykövetség első titkárát, vagy bármely magyarországi akkreditált nagykövetet tájékoztat, addig az amerikai nagykövet politikai kijelentéseket fogalmaz meg, és nem ad megfelelő választ – mondta.

    Pozitív példaként említette ugyanakkor, hogy a budapesti angol nagykövet az Alstrom ügyében mintegy húsz nap alatt válaszolt levelére.

    A honlapon megtalálhatók még azok a társszervek, amelyekkel a hivatal kapcsolatban áll.

    Jelezte: a kapcsolatok menüpont alatt lehet a bejelentéseket megtenni, 2010-ben 736, addig tavaly 561 közérdekű bejelentést kaptak.

MTI – 2012. január 17.

NIF kommentár:

Csakhogy mi nem csak a 2002-2010 közötti időszak elszámoltatását követeljük, hanem 1989-től napjainkig minden kormányét és benne minden politikusét! Mert nem csak a bolsevik liberális kormányok alatt tűnt el a nemzeti vagyonunk, hanem kezdődött Antallék alatt, a privatizációnak nevezett törvényes lopás idején, s a herdálás (és a politikusok kapzsi vagyonosodása) folytatódott a többi időben is! Ráadásul nem fogadunk el semmiféle titkos ügykezelést, mert a nemzeti vagyonról van szó! Itt nem lehet semmiféle államtitok, ill. ha van, az nagy baj! Mert a nemzet vagyonáról egy igazságos és demokratikus országban csak a nemzet dönthetne! Azok, akik megtermelték!

Ez is érdekelheti:  Ezért tiltja le valójában az USA világszerte a Russia Today-t - is...

Itt hívjuk fel Olvasóink figyelmét, hogy az ezzel kapcsolatos petíció tovább népszerűsítsék ismerőseik között, hogy gyorsan növekedjen az aláírók száma! A petíció elérhető itt: Elszámoltatást akarunk! – FELHÍVÁS petícióra

(NIF)

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

(Nemzeti InternetFigyelő)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

0 thoughts on “Honlap indult a kormányzati elszámoltatásról – NIF kommentárral

  1. Nem csak 1989-től, hanem 1945-től kezdődő elszámoltatás kell. A „kulákokal” és más földönfutóvá tettekkel történteket sem szabad jóváhagyni azzal, hogy azt már nem vizsgálják meg. Akkor volt pofájuk mindenükből kiforgatni egész családokat, most meg sipákolnak, hogy ezt ma már nem lehet megtenni? Miért ne lehetne? Változott volna az igazságérzet? A jogtalanság jogot teremt? Ha vizsgálnak egy ügyet azt meg úgy teszik, mint a Klub Aliga ügyét. Hazugság az egész.

    Jogos, de a ’89 előtti dolgok a kommunizmus bűnei, amik most már nem évülnek el, s egy másik eljárás tárgyát képezik!

    Híradmin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük