Fejér megye, állam az államban – avagy a gyermekek iránti többirányú felelőtlenség… (FRISSÍTVE A VOLÁNTÓL KAPOTT INFORMÁCIÓVAL!!!)
Nem elég teher mind a szülőknek, mind a gyermekeknek, hogy a szakképzés és a közoktatás nincs összhangban, ami miatt a szakképzésben tanuló gyermekek egy héttel kevesebb szünidőt élvezhetnek karácsony után, de az iskolába jutás is súlyos problémát okoz. Ugyanis, a vidékről bejáró szakképzős diákok, a jelzett héten nem, vagy csak nehezen jutnak el a Volán járataival az iskolájukba és onnan haza, mert a Volán a közoktatáshoz igazította a járatait, így most, még a vakációs menetrend szerint közlekedteti a járatait.
Az oktatás terén tapasztalható drámai hiányosságok, ez esetben kifejezetten a gyermekeket és szülőket érintik, hiszen a gyermek ott toporog a buszmegállóban, miközben ráesteledik, busz pedig nem érkezik a megszokott menetrend szerint. A szülő pedig, otthon vagy a munkahelyén idegeskedik, hiszen nem mindenkinek van autója a vidéki gyermekek szülei közül, s nem mindenkinek van lehetősége 20-30 km-re elautózni a gyermekért. A szülők az iskolákat teszik felelőssé, s várják el a tanintézményektől, hogy intézkedjenek, noha ez nem az intézményvezetők és a szakképzési centrumok vezetőinek a dolga.
Jó lenne, ha végre logikus megoldásokat és egységes oktatási rendszert dolgoznának ki azok, akik milliókért végzik, illetve végzik így(!) a feladatukat, arra engedve következtetni, hogy nagyon nem értenek ahhoz, amit rájuk bíztak. Persze, az sem volna túlzó elvárás a megye vezetőitől, hogy ők is odafigyeljenek sokszor emlegetett gyermek és család iránti elkötelezettségükben, a gyermekre és a családra, valamint az oktatással kapcsolatos problémákra, a politikai csaták helyett. Mert a tettek sokszor többet érnek, mint a kamerák előtti jópofizás.
A gyermekek pedig, ezen a héten vagy eljutnak az iskolába vagy nem…
(Balkay László – szülő – fenti írását, szülői panaszok alapján közreadja a Nemzeti Napló)
***
A Nemzeti Napló telefonon kereste a VOLÁN Üllői úti központi ügyfélszolgálatát, ahol egy meglehetősen flegma hölgy a következő, félvárról odalökött felvilágosítást adta: „Nekünk a minisztérium nem jelzett. Délelőtt van busz, délután nincs és nem is lesz, mert tanítási szünet van! Ezen a héten ez így is marad. Nem állítunk be néhány gyerek miatt járatokat. Egyébként sok iskola küzd ezzel problémával. Oldja meg a minisztériumuk!”
Tehát, az a felelős minisztérium, amelyhez a szakképzés tartozik (Kulturális és Innovációs Minisztérium) nem foglalkozik egyik legalapvetőbb feladatával, amely a gyermekek szakképző intézménybe való bejutását illeti. Így, az egyhéttel rövidebb téli vakáció, a szakképzésben tanuló diákokat megalázó tényén kívül, a gyermekeket az igazgatóknak kell korábban elengedniük, hogy hazajussanak a déli, egyben az utolsó buszokkal. Emiatt a tanítás sem teljes, hiszen az ehéten elmaradt tanórákat pótolni kell a későbbiekben, ami mind a gyermekeknek, mind a tanároknak (akik tanárból oktatókká alacsonyodtak a jelzett minisztérium jóvoltából), komoly megterhelést jelent. Valóban jó volna, ha a szakképzés irányítása végre olyan felelős és hozzáértő kezekbe kerülne, mint a közoktatásé, és nem a „politikusi rokonság” volna a fő szempont az irányítást vezetők kinevezésében. A közoktatást és a szakképzést újra egyesíteni kellene, mert e kettő szétválasztása óta a szakképzés súlyosan hátrányos helyzetbe került. Mind az oktatók, mind a gyermekek egyfajta negatív diszkrimináció áldozataivá váltak, többek között azért, mert a közismereti tárgyak már semmit sem számítanak a minisztériumi, súlyos hozzá nem értés és ilyen-olyan, a hozzá nem értésből fakadó újítások okán. Pedig, a gyermek nem játék… a művelt, jó szaktudással rendelkező gyermek a jövő… (- a szerk.)
Képeink az internetről kölcsönzött illusztrációk
Nemzeti Napló – Nemzeti InternetFigyelő (NIF)Kiemelt kép: Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok
Diszkrimináció áldozataivá váltak,
Állam az államban – avagy a gyermekek iránti többirányú felelőtlenség… (FRISSÍTVE A VOLÁNTÓL KAPOTT INFORMÁCIÓVAL!!!)
2024.01.03.
Jó lenne, ha végre logikus megoldásokat és egységes oktatási rendszert dolgoznának ki azok, akik milliókért végzik, illetve végzik így(!) a feladatukat, arra engedve következtetni, hogy nagyon nem értenek ahhoz, amit rájuk bíztak. Persze, az sem volna túlzó elvárás a megye vezetőitől, hogy ők is odafigyeljenek sokszor emlegetett gyermek és család iránti elkötelezettségükben, a gyermekre és a családra, valamint az oktatással kapcsolatos problémákra, a politikai csaták helyett. Mert a tettek sokszor többet érnek, mint a kamerák előtti jópofizás.:::”””
Innen: https://internetfigyelo.com/fejer-megye-allam-az-allamban-avagy-a-gyermekek-iranti-tobbiranyu-felelotlenseg-frissitve-a-volantol-kapott-informacioval/
Stb. a linkben! Észrevételem: Állam az államban nem csak az oktatás terén ha nem minden hol megmutatkozik – mérges fogával rávicsorít a magyarra!