KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Destabilizálni akarja Magyarországot az EU?

Magyarország destabilizálására irányuló szándékra utalhat, hogy az Európai Unió nem siet közben járni Zelenszkij ukrán elnöknél, hogy ne akadályozza meg az orosz olaj Magyarországra jutását a Barátság vezetéken keresztül – értékelte keddi jelentésében a Magyar Békekör tudósítója.

Josep Borrell, az EU oroszellenességéről elhíresült külügyi főképviselője hétfőn értésre adta, a magyar kormány annak köszönheti az EU bojkottját, hogy megvétózta a Kijevnek szánt pénzügyi és katonai csomagját.

Megfigyelők nyilvánvalónak tartják, hogy Kijev egyeztette magyarellenes álláspontját Brüsszellel, mielőtt elzárta volna az olajcsapot Magyarország felé. „Kijev az EU hallgatólagos beleegyezésével hozott döntést saját uniós tagállamával szemben. Kezdetét vette a nyugati szankciópolitika az EU és a NATO egyik tagjával szemben” – hívták fel a figyelmet brüsszeli körökben.

Ez is érdekelheti:  Az ukránok tudják jól: „az Európai Unió úgysem védi meg a magyarokat”

A magyar kormány békepolitikája ellen irányuló büntetőhadjárat közvetlen gazdasági következménye lehet az üzemanyag megdrágulása, középtávon a nyersolaj hiány.

Az EU és Ukrajna Magyarország ellen irányuló összehangolt bojkott politikájának célja olyan gazdasági helyzet előidézése, amely elégedetlenséget vált ki, és szembefordítja az embereket a kormány békepolitikájával.

Brüsszeli körökben arra számítanak, hogy a hatalmi stabilitást fenyegető feszültség elkerülése érdekében Orbán Viktor beadja derekát, és visszavonja az Ukrajnának szánt pénzügyi és katonai támogatás ellen emelt vétóját. Cserében feloldanák az orosz olaj Ukrajnán keresztül Magyarországra történő eljuttatásának tilalmát.

Brüsszel, 2024. július 23. kedd (MB)

Kiadta: Magyar Békekör

 

Kiemelt kép illusztráció: A Barátság kőolajvezeték Mazir közelében (Belarusz) / Fotó: Szeder László

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük