KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Belgium: Vallónia elutasítja az EU-Kanada szabadkereskedelmi megállapodást

Andre Antoine, a vallon regionális parlament elnöke vezetésével vitáznak a képviselők a CETA-ról (EU-Kanada szabadkereskedelmi egyezmény), a tervezett, széleskörű gazdasági és kereskedelmi megállapodásról. Belgium, október 14, 2016 © Francois Lenoir
Andre Antoine, a vallon regionális parlament elnöke vezetésével vitáznak a képviselők a CETA-ról (EU-Kanada szabadkereskedelmi egyezmény), a tervezett, széleskörű gazdasági és kereskedelmi megállapodásról. Belgium, október 14, 2016 © Francois Lenoir

Belgiumban a francia nyelvű Vallon törvényhozók pénteken az EU és Kanada közötti kereskedelmi megállapodás (CETA) ellen szavaztak, Ez megakaszthatja a régóta húzódó egyezmény megkötését.

 Vallonia vezetője, Paul Magnette azt mondta, nem teszi lehetővé a kormánynak, hogy aláírja az átfogó gazdasági és kereskedelmi megállapodást (CETA).

https://www.rt.com/news/360067-ttip-ceta-brussels-protest/

“Nem adok felhatalmazást a szövetségi kormánynak, és Belgium nem fogja aláírni CETA-t október 18-án,” Mondta Magnette egy rendkívüli ülésén a regionális parlamentben.

Belgium szövetségi kormánya támogatja a paktumot, de a törvény által Brüsszelnek szüksége van mind a hét területi, nyelvi és szövetségi szervezet jóváhagyására.

Justin Trudeau, kanadai miniszterelnök ezen a héten azt mondta, hogy a két éve tartó huzavona után elfogyott a türelme és figyelmeztetett, hogy az egyezmény elutasítása, úgymond kinyírása (killing the deal) “egy nagyon világos üzenetet küldene… hogy Európa nem versenyképes”.

Csütörtökön, a német alkotmánybíróság a kereskedelmi szerződés mellé állt, annak ellenére, hogy a németek ellenállása meglehetősen erős a paktummal szemben. Már mintegy 200.000 aláírást gyűjtöttek össze ellene. Az anti-CETA aktivisták állítják, hogy a szerződés megsérti a munkavállalók jogait és a gazdag elit érdekeit szolgálják. Azt is mondják, hogy ez a paktum alapozza meg a másik vitatott egyezményt, nevezetesen a TTIP-t, az EU-USA szabadkereskedelmi megállapodást.

 Germany’s top court backs Canadian trade deal despite opposition

A globalizáció-ellenes szervezet, ATTAC aktivistái tiltakoznak a tervezett kereskedelmi paktum ellen CETA (átfogó gazdasági és kereskedelmi megállapodás Kanadával), in Berlin © Hannibal Hanschke / Reuters

Németország a jövő héten fog szavazni a CETA-ról. Október 27. megtörténhet a kereskedelmi egyezmény aláírása, amennyiben az Unió mind a 28 tagállamában egyhangú támogatást kap,

A Kanadával történő megállapodás célja, hogy 98 százalékkal csökkentse a vámokat, méghozzá az aláírása pillanatától. és magában foglalja a szabályozási együttműködést, a szállítmányozást, a fenntartható fejlődést és hozzáférést a kormányzati pályázatokhoz.

A megállapodás bevezet egy rejtélyes testületi bírósági rendszert, (az elhíresült választott bíróságokat), amely biztosítja, hogy az óriás cégek beperelhessék azon államokat, amelyek politikája, szerintük, a profit mértékét veszélyeztetik. A paktum megnyithatja az utat a privatizáció és a dereguláció (központi szabályozások megszűntetése) előtt a közszolgáltatások, a szociális terület, az egészségügy és a környezetvédelem területén is

Ez is érdekelheti:  "Feldíszített” lámpavasak vagy virágzó gyümölcsfák – 2026 rajtunk múlik…

Fordította: Urthvas Bethad

RT.com

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

2 thoughts on “Belgium: Vallónia elutasítja az EU-Kanada szabadkereskedelmi megállapodást

  1. reméljük, hogy nem lesznek egyedül !
    nem egy végleges nem, hanem csak így, ezen feltételekkel. Azt szeretnék elérni evvel, hogy gazdasági, politikai szakértok vizsgálják ezt jól át, hogy ebben mindkét fél érdekeit megtalálhassa …
    ezen szerzodés nem igen veszi figyelemben a mezogazdasági oldalát a dolgoknak. Csak az ipari cuccokat (az EU részérol). Nem is véletlen az, hogy az EU-s pénz-emberek borzasztóan bepipultak ezen vallon nem-re.
    Itt is, mint másutt a pénzvilág azt hiszi, hogy a politikusokat kezében tarthassa ….

    Mo-nak még jobban kellene vigyáznia. Ugyanis Mo inkább a mezogazdaságán keresztül kereskedhet az EU-ban. Na ha az olcsó
    (es szar !) termékeknek utat nyitnak, akkor Mo még jobban veszélybe
    kerül majd. De ezt persze a politikusaitoknak is tudnia kell. Valahogy úgy néz ki, hogy Mo ebbol semmi elonyt és sok kárt várhat csak …

    végül is, Ti a nép kormányozzátok magatokat a választottaitokon keresztül … Ez a Ti dolgotok ….
    amikor Ti olyanokat tesztek oda, akik nem a terméket, hanem a termelo eszköözöket adják el …, akkor nem hiszem, hogy most jobban döntsetek majd …
    szerettettel

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük