A paksi atomerőmű miatt a NATO kollektív védelem alá vonná Magyarországot?
Irányítástechnikai berendezés meghibásodása miatt le kellett állítani a Paksi Atomerőmű első reaktorát csütörtökön. A szakemberek egyelőre a pontos hiba behatárolásán dolgoznak, ami az Országos Atomenergia Hivatal weboldalára felkerült közlemény szerint még nem történt meg.
Az OAH weboldalán megjelent közlemény szerint a blokk meghibásodása miatt automatikusan, ilyen esetekre előzetesen kidolgozott terv szerint járnak el. A hatóság közleménye szerint a blokk biztonsága nincs veszélyeztetve, a reaktor jelenlegi állapota időkorlátozás nélkül fenntartható, így el tudják végezni a szükséges javítási munkálatokat. Ugyanakkor, a pontos hiba behatárolása a közlemény alapján még nem történt meg.
Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-nek nyilatkozva azt mondta, a reaktort péntek délben tudják újra csatlakoztatni az ország elektromos hálózatára, és a fennálló hiba nem befolyásolja a másik három blokk üzemeltetését. A négy reaktor termeli az ország villamosenergia-ellátásának több mint 50%-át.
Az Országos Atomenergia Hivatal legutóbb július 5-én, napokkal a hibrid háború témakörével is foglalkozó varsói NATO-csúcstalálkozó előtt jelezte, hogy problémák adódtak az egyes blokk generátoránál. A hivatal akkori közleménye szerint még nem szükséges a teljes blokk leállítása. A múltkori meghibásodás után a generátorhoz tartozó turbinát leállították, így a blokk azóta csökkentett teljesítményen üzemelt.
Az OAH minkét esetben biztosította a közvéleményt arról, hogy a történtek nem érintik a nukleáris biztonságot, illetve nem okoznak gondot az villamosenergia-ellátásban.
A XXI. században az atomerőműveknél bizonyíthatatlan és láthatatlan módon, külső beavatkozással előidézett technikai hibák részét képezik az úgynevezett hibrid hadviselés módszereinek. Az ún. hibrid háború egy olyan, a XXI. századi társadalmi és technológiai környezetre optimalizált nem-konvencionális hadviselési forma, ami lehetővé teszi egy ország térdre kényszerítését a konvencionális haderő bevetése nélkül.
A NATO július 8-án kezdődő, varsói csúcstalálkozója aktívan foglalkozott ezzel a kérdéskörrel. A csúcstalálkozó végén kiadott közös közlemény 72-es pontja kimondja, hogy a NATO központi tanácsa hibrid háborúra hivatkozva előírhatja a kollektív védelemre vonatkozó ötös cikkely alkalmazását bármely tagországra. Aggodalomra adhat okot, hogy ezen új rendelkezés bevezetésével egy időben ismétlődő jelleggel technikai hibák jelentkeznek egy tagállam atomerőművének működésében – ami így nem zárja ki annak lehetőségét, hogy a sorozatos meghibásodások az észak-atlanti szövetség részéről egyfajta nyomásgyakorlás Magyarország kormányával szemben
hidfo.ruNemzeti InternetFigyelő (NIF)
Nem értem, ha leállítják a turbinát, akkor mi hajtja a generátort (perpetum mobile), nem kell urán, így is működik a blokk csökkentett üzemben…csúsztatás!!!!
De a hírtől félek. Fukusima. Az izraeli (nálunk nato, tk. ugyanaz) bizonsági szolgálat felügyelt ott. Elhelyezték a pici bombát, melyet kamerának mondtak, hazamentek jeruzsálembe és robbantottak…..Ismetjük a következményeket.
Ha a nato védelmet megengedi a kormány, akkor ez lesz a kövezkező hazaárulás.
Ez a védelem nem védelem, hanem ellenőrzés.
Magyarorország nagy SZAR-ba lépet!!!!!!
A hibrid háború eszköztárát egymás ellen is használják, ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy mibe vagyunk vagy nem lennénk. Egy átlagos civil sem mentesülhet már, ha éppen ott van, ahol nem kellene, nem hogy a kiemelt fontosságú objektumok.
Jó hír, hogy az NSK érzékeli a problémát. Rossz hír, hogy nem eléggé.
Pak2 révén a jelenlegi kormány információ-monopólium birtokában van.
Éppen az energetika a legkényesebb pontja a programnak, mivel hogy a progi nem foglakozik vele. Viszont számítok rá, ha az NSK kikerül a nyilvánosság elé, és kérdéseket tesznek fel a jövő energiabiztonságával kapcsolatban, mint fognak az NSK részéről válaszolni. A lényeges információk ugyanis titkosítva vannak, és arra azt mondhatja a Fidesz: van programunk, birtokunkban van a megoldás, de sajnos állambiztonsági okok miatt nem publikusak. Mit tenne ebben az esetben az ÖMP? Felkínálná a Fidesznek a koalíciót, csak mert a Kormány kisajátította a Paks2 anyagát?
Aztán a magyar izzadságból épített erőmű élére német menedzsmentet akartak tenni:
http://vs.hu/gazdasag/osszes/ot-szemeltek-ki-orbanek-a-paksi-atomeromu-elere-1205
Mi pénzünkből építenék Paks2-őt és a németek vinnék? Akár az ,,adósságtörlesztés címé is?
,,Ez pedig nem lehet egyéb, mint a környezetünkben lévő újratermelődő energiaforrások felhasználása. Csak már kipróbált, működő, jó hatásfokú megoldásokra gondolok.”
Milyen kipróbált és újratermelődő energiaforrásokról van szó? A szélenergia jó, csak kicsiben és nincs kipróbálva. A vízenergiának nagy a beruházás igénye, rombolja környezetet, meghibásodása esetén veszélyezteti a lakóterületeket. Egyenetlen energia miatt csak kiegészítésnek jó. A napenergia fals és még kormánykörökben sem jósolnak neki nagy jövőt, persze ezt nem mondják meg a nyilvánosságnak. Arról nem is beszélve, hogy a hálózatinál olcsóbban előállított napenergia nyáron felesleges része megy a hálózatba piaci áron, és azt piaci áron kapja vissza télen cserébe az, aki nyáron bevitte a hálózatba. A különbséget az erőművek teszik zsebre.
Most szólok, hogy nincsenek ,,zöldenergiák”, A fosszilis energiahordozók nem fognak a végtelenségig tartani. A megújuló energiákat a természetből kell elvenni, de az mindenképpen beavatkozás lesz a természet rendjébe. Ami nem veszélyes, az gallyak és a hulladékfa gyűjtögetése. De nagy tételben a fa sem jöhet szóba. Akinek van kertje, kipróbálhatja, hogy mi nő ott, ahova hamut szórtak.
Hm! Nehogy úgy járjunk mint az indiánok; Magyarország lenne Európa legnagyobb rezervátuma?? Nemáááá! Talán mégsem!
Vagy ez az egész a háttérhatalom destabilizálási kísérlete volna???
Ez még annál is rosszabb: az atomerőművek védelmének címén a hadseregek megszállják Európát és az USA-t.
Tisztelt transyadmin!
Ugye mennyi előnye van annak, amit az energiáról írtam?