Alföldi Géza: Temetők népe
Alföldi Géza: Temetők népe
Mi a temetők népe vagyunk.
Csak a sírok ezre között
Érezzük jól és otthon magunk.
Az élőket mi kutyába vesszük,
Az alkotókba belerúgunk.
De ha meghalt, sírja fölé
Mea-culpázva odahullunk.
Az élő Krisztus itt sosem kellett:
Csak a halott Isten s a keresztek.
Mi az élőket csak szidni tudjuk,
Akármit tett, gyúrni, gyalázni,
De a halottakat fölénk emeltük,
Szoborba öntettük, s tudtuk imádni…
forrás: szozat.org
30 éve, hogy Svájcban élek. Az első néhány év alatt feltűnt már, hogy Svájcban sose látok koszorúzást, emlékplakettek kitételére összegyűlt társaságok gyászbeszédjeit, megemlékezéseket szobroknál.
De kiknek is van szobra Svájcban?
Iskola teremtőknek és mérnököknek, vagyis olyan személyek örvendenek nagy megtiszteltetésnek, akik a gazdaság fellendítése terén maradandót alkottak.
Ahhoz, hogy sikerüljön egy igazi rendszerváltást keresztülvinni erről a temetői, gyászos népszokásokról is le kellene mondanunk. S akkor talán a Deák Ferenc szobránál sem fognak koszorúzni csak a belső ellenségeink. Igy végre összeszámolhatnánk, hogy hányan is vannak, és kik is ők.
Dr. Ing. Sebestyén – Teleki István
Nemzeti Internetfigyelő (NIF)
„ne a síremlékeket szeressétek,hanem az élőket,és na a halottak írását olvassátok hanem az élőkét.
Amíg a történelem könyvekben dzsingisz-kán, cézár, hitler,lenin sztálin, és a többi elvetemültet tanítják,baj van. Az életet kellene hirdetni,nem a halált. Ma a tudomány,a politika,a hatalom,a háborút,a halált, szolgálja. A temető csendje a halottaknak,való,az élőknek a vidámság. Buddha azt kérte ne csináljanak neki a halála(?) után szobrot. Buddha szoborból van a legtöbb a világon.
Az Embernek, a szavaival,cselekedeteivel kellene emléket állítani,az utána jövőknek.
„ahogy egy keleti misztikus filozófus mondta anno. A jövő emberének olyannak kell lennie,mint Zorba és Buddha egybe. Tudjon nevetni,táncolni,de tudjon visszahúzódni ha kell, elmélkedni,meditálni.