KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: Getty Images)

Donald Trump embere „megszállási övezetekre” osztaná Ukrajnát; a britek, a franciák és az oroszok is szerepet kapnának

Keith Kellogg, Donald Trump Ukrajnáért felelős különmegbízottja a The Times-nak adott interjújában vázolta fel a legújabb, Ukrajnával kapcsolatos elképzeléseit.

Keith Kellogg, Donald Trump Ukrajnáért felelős különmegbízottja a második világháború utáni Németországhoz és Berlinhez hasonlóan gyakorlatilag megszállási övezetekre osztaná Ukrajnát egy lehetséges békemegállapodás részeként – derült ki a nyugdíjas tábornok The Timesnak adott interjújából.

„Olyan lehetne, mint ami Berlinben történt a második világháború után, amikor volt egy orosz, egy francia, egy brit és egy amerikai övezet”

– fogalmazott Keith Kellog, aki azt javasolta, hogy a brit és a francia csapatok egy „pacifikációs erő” részeként átvehetnék az ország nyugati részén lévő övezetek irányítását, míg az orosz hadsereg a megszállt keleti részen. A kettő között  állomásozna az ukrán hadsereg, amelyet egy demilitarizált övezet választana el a orosz ellenőrzés alatt álló területektől.

Donald Trump különmegbízottja úgy véli, hogy az angol és a francia haderő az Ukrajnát és fővárosát, Kijevet északról délre átszelő Dnyeper folyótól nyugatra „egyáltalán nem lenne provokatív” Moszkva számára. Véleménye szerint Ukrajna elég nagy ország ahhoz, hogy csapatokat telepítsenek a békemegállapodás betartatása érdekében. Az elképzelés szerint azonban az Egyesült Államok nem biztosítana csapatokat.

Annak biztosítására, hogy a „tettrekészek koalíciójának” csapatai által támogatott angol–francia és ukrán erők ne folytassanak tűzváltást az oroszokkal, Kellogg szerint pufferzónát kellene létrehozni az ukrán és az orosz vonalak között. Ennek értelmében azt javasolta, hogy

keleten egy 18 mérföldes (29 kilométeres) demilitarizált övezetet hozzanak létre a meglévő ellenőrzési vonalak mentén.

„Ránézel a térképre, és jobb kifejezés híján létrehozol egy demilitarizált övezetet. Mindkét oldaltól húzol egy 15 kilométert, ami 18 mérföldet jelent” – magyarázta a különmegbízott. Keith Kellogg elismerte azonban, hogy Putyin „nem biztos, hogy elfogadja” az „ellenőrzési övezetekre” vonatkozó javaslatot.

Ez is érdekelheti:  Tűzszünetért cserében Trump átengedné Moszkvának Ukrajna Oroszországhoz csatolt részeit

Utólag cáfolta, hogy fel akarná osztani Ukrajnát

A cikk megjelenése után Keith Kellogg az X-en arról írt, hogy a The Times elferdítette az Ukrajna lehetséges felosztásáról szóló szavait.

„A The Times cikke elferdíti azt, amit mondtam. Én egy tűzszünet utáni helyreállító erőről beszéltem, amely Ukrajna szuverenitását támogatja. Amikor a »felosztásról« volt szó, szövetséges erők felelősségi területeire vagy övezeteire utaltam amerikai csapatok nélkül. Nem Ukrajna felosztására gondoltam” – írta Kellogg.

hirado.hu

 

A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: Getty Images)

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!