Újabb kulcsvárost foglaltak el az oroszok: elesett Toreck
A Portfolio arról ír, hogy oroszpárti milbloggerek szerint azonban hamarosan lezárul, vagy már le is zárulhatott Toreck, az eredetileg 32 ezer fős város ostroma. Egyöntetű jelentésük szerint az oroszok elérték elfoglalták a maradék lakóházakat is: sokan a város teljes területét orosz kontroll alá sorolják, mások egy-két negyed feletti uralmat vitatottnak jelölnek, de ez szinte lényegtelen. Az orosz hadsereg most valóban megállíthatatlannak tűnik.
A két ország védelmi minisztériuma még nem tett közzé jelentést a város elfoglalásáról, a végsőkig szoktak várni.
Emlékeztetnek:
a Donyeck megye középső részén található iparváros megszerzéséért még 2024 júniusában indított nagyszabású hadműveletet Moszkva,
de hosszú időre elakadtak. Egyik fél sem tudott számottevő területi eredményt felmutatni, „sokáig gyakorlatilag megfelezték a Torecket”, írják.
Hangsúlyozzák:
a siker stratégiai fontosságú lehet, mivel az oroszok innen több kulcsfontosságú város felé tudnak támadni,
amelyek a Donbasz utolsó ukrán erődítményei maradtak.
Mandiner
Kiemelt képen: Volodimir Zelenszkij illegitim ukrán elnök Fotó: Hans Lucas via AFP
Legfrissebb anyagaink:
Levédia krónikása: ORBÁN VIKTOR VESZÉLYBEN VAN!
A gdański törésvonal: miért kérdőjelezi meg a Varsóval való konfliktus és a magyar vétó Ukrajna európai integrációját
A liberális világállam csapdája: a közösség helyett az egyén hamis szuverenitását erőltetik a tömegre
Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez
Pokol Béla üzent: ha a miniszterelnököt ki kell vezettetni a parlamentből, akkor valami alapvetően romlott el
Letartóztatták Bús Balázst – folytatódik a Tisza politikai tisztogatása
Kisebbségi jogok, történelmi sérelmek, nemzeti érdekek – mi húzódik a lengyel-ukrán feszültségek mögött?






















