Szilágyi György: Az Alkotmánybíróság hozzon határozatot Biszku Béla ügyében
Szilágyi György szerda délelőtti sajtótájékoztatóján elmondta: a Biszku-ügyben a kormány, a politikai haszonszerzés miatt feláldozta az áldozatok és a családtagjaik igazságtételre vonatkozó igényét.
A Jobbik nyomatékosan kéri az Alkotmánybíróságot, hogy a Fidesz nyomásának ellenállva, hozzon végre határozatot Biszku Béla ügyében – jelentette ki Szilágyi György országgyűlési képviselő, a Jobbik budapesti elnöke.
Az országgyűlési képviselő szerint az elmúlt másfél évet politikai csatározások és aljas politikai döntések jellemezték, melyek részei voltak a Fidesz-KDNP kormány centralizációs törekvéseinek. Példaként említette a főváros vezetése és a kormány közötti csatározásokat, melynek legnagyobb vesztese Budapest és az itt élő közel kétmillió állampolgár lehet. Szilágyi utalt rá, hogy a fővárossal kapcsolatos feszültségekhez a főpolgármesteri poszt körül kialakuló hatalmi harcoknak is köze lehet. A Jobbik budapesti elnöke, megnevezve Rogán Antalt és Pokorni Zoltánt, hangsúlyozta, a fővárosi konfliktusok arról szólnak, hogy olyan embereket juttassanak főpolgármesteri posztra, „akik úgy gondolják: az nekik jár.”
Szilágyi a Biszku-üggyel kapcsolatban kiemelte, hogy „még a Gyurcsány-kormány sem merte olyan drasztikusan befolyásolni az Alkotmánybíróság működését, mint a jelenlegi kabinet.
Azt tapasztalhatjuk, hogy a kormány folyamatosan megnyirbálja az Alkotmánybíróság jogköreit – figyelmeztetett a képviselő, aki szerint még ezzel sem elégszik meg a Fidesz, és a saját embereivel tölti fel a testületet. Szilágyi György kitért arra, hogy a kormány már az Alkotmánybíróság döntése előtt értesült annak álláspontjáról a vallásügyi törvény kapcsán, továbbá azt is kiemelte: szintén az Alkotmánybíróság befolyásolhatóságát tükrözi, hogy azért nem született még február óta határozat Biszku Béla ügyében, mert nem születhet olyan politikai döntés, amely a Fidesz számára megfelelne. A képviselő szerint ez azzal magyarázható, hogy a Biszku-ügy kirobbantója a Jobbik Magyarországért Mozgalom volt és ez kényelmetlen lehet a „kemény” elszámoltatást ígérgető Fidesznek, hiszen ha a Jobbik kezdeményezésére sikerül bíróság elég állítani Biszkut, az a „kétharmados kormány” kudarcát jelentheti.
Szilágyi hozzátette: az Alkotmánybíróság minden bizonnyal a Fidesz nyomására nem dönt. Úgy fogalmazott: Ezzel az a legnagyobb gond, hogy a politikai haszonszerzés miatt feláldozták az áldozatok és a családtagjaik igazságtételre vonatkozó igényét. Ezzel pedig semmibe veszik őket.
Barikád
Nemzeti internetFigyelő
A jelen kormányzat (nemcsak Kormány, de az is) hatalmas hibája, így egyre jobban láthatóan nem készült fel 8 évig a mostani hatalom-gyakorlásra. Maguk sem hittek magukban. Nem nyerték meg a választásokat, hanem ellenfeleik elvesztették, mert túlfeszítették a húrt, azt a bizonyosat. Protest választás volt, nem fülke-forradalom. Ez elég elborzasztó dolog a jövőre nézve.
Tisztelet a sok kivetelnek!Birka orszagban mar a 2/3-os begetest is parancsszora teszik.Talan megkellene kerdezni Wittner Mariat,aki ott ul a 2/3-os forradalom tagjai kozott.(a marika nenit)Miert erzek hanyingert?
Petőfi Sándor azt üzente… Kommentár nélkül
…és azért is szánakoztam a napi politika kurjongató hősein, s mosolyogtam a fontosságot, melyet magoknak tulajdonítanak, tudtam, hogy fényes tetteik és fényes beszédeik nem egyéb, mint homokra rajzolt kép, mely a bekövetkező viharnak első lehellete elsöpör, ők nem azok a nagy színészek, kik a világ színpadán az újjászületés óriási drámáját eljátsszák, hanem csak statiszták, dekorátorok és statiszták, kik a függönyöket aggatják, s a szinpadra székeket és asztalokat hordanak,” Napló 1848. III.17.
„De a haza cudarul van, vagy jön egy mindent fölforgató, de mindent megmentő forradalom, vagy elveszünk, de oly gyalázatosan, mint még egy nemzet se veszett el. Én hiszem, hogy egyroppant forradalom előtt vagyunk, s mint tudod nekem nincsenek vak sejtelmeim. Akkor aztán egy óriási akasztófát állítani, s rá 9 embert”
(Ennyiből állt akkor a mainál bizonnyal jobb kormány!) Petőfi leveléből Arany Jánoshoz, 1848 aug 16án,