KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Mike Waltz amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó, / Fotó: © Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc.

Politico: A Fehér Ház egyes figurái Michael Waltz leváltását követelik

Egy libsi újságíró azt állítja, hogy tudomása volt a Trump nemzetbiztonsági csapatának tagjai között megtartott szigorúan titkos megbeszélésről

Vagy Michael Waltz amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó – vagy egy másik magas rangú tisztviselő – lehetett a felelős a Jemenben végrehajtott amerikai légicsapásokról szóló információk véletlen kiszivárogtatásért – mondták a Politico című lapnak belső források.

Hétfőn Jeffrey Goldberg, a The Atlantic újságírója hozta nyilvánosságra azt a történetet, amely részletesen ismertette a Donald Trump elnök kormányzatának vezető tagjai közötti állítólagos beszélgetéseket a Houthi lázadók elleni katonai stratégiákról.

A cikkben Goldberg azt állítja, hogy egy „Mike Waltz” néven azonosított felhasználótól hozzáférést szerzett egy csoportos csevegéshez a Signal titkosított üzenetküldő alkalmazáson. A „Houthi PC kiscsoportos” csevegésben állítólag J.D. Vance alelnök, Pete Hegseth védelmi miniszter, Tulsi Gabbard, a nemzeti hírszerzés igazgatója és más kabinettagok is részt vettek.

„A Fehér Házban egy dologban mindenki egyetért: Mike Waltz egy f*** idióta” – állította a Politico által idézett egyik névtelen forrás.

„A csoport fele azt [mondja], hogy soha nem fogja túlélni, vagy nem kellene túlélnie” – mondta egy másik tisztviselő az újságnak. „Meggondolatlanság volt nem ellenőrizni, hogy ki van a csoportban. Meggondolatlanság volt ezt a beszélgetést a Signalon folytatni. Nem lehet ilyen meggondolatlanságot elkövetni nemzetbiztonsági tanácsadóként”.

Más források jelezték, hogy a következmények nagyban függnek majd Trump reakciójától az incidensre, és hogy Vance vagy Hegseth számára lesznek következményei a csoportos csevegésben tett állítólagos megjegyzéseknek. A Politico arra a következtetésre jutott, hogy „még semmi sem dőlt el”.

Hegseth lekicsinyelte a kiszivárogtatás jelentőségét, Goldberget „álnok és nagymértékben hitelét vesztett „úgynevezett újságírónak” bélyegezte, aki hivatásává tette a fake news terjesztését”. A védelmi miniszter tagadta, hogy a jemeni háborús terveket elküldte volna Goldbergnek, és visszautasította a cikkben szereplő állításokat.

Ez is érdekelheti:  Feljelentést tett Kövér László a parlamenti rendbontás miatt

Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára továbbította Trump kedvező értékelését a hutik elleni légicsapásokról, „rendkívül sikeresnek és hatékonynak” nevezve azokat, és hangsúlyozta, hogy az elnök „maximálisan megbízik nemzetbiztonsági csapatában”, köztük Waltzban is.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: Mike Waltz amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó, / Fotó: © Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc.

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!