KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: német katonák Sztálingrádnál 1942-ben / Fotó: AP

Oroszország arra kéri Németországot, kutasson egy kicsit a náci múlt után, miközben Ukrajna újabb rakétákat kér tőle

Olaf Scholz német kancellár pénteken telefonon felhívta Putyin orosz elnököt, hogy az ukrán válságtól az energetikai együttműködésig terjedő kérdésekről tárgyaljanak. Közben szókimondó zöldpárti külügyminisztere felszólította Berlint, hogy lépjen tovább a rendkívül kockázatos rakétaszállítások Ukrajnába történő szállításával kapcsolatban. Az orosz külügyminisztérium válaszolt.

Annalena Baerbock német külügyminiszter egy interjúban azt mondta, hogy „ideje végre erőt meríteni ahhoz, amit partnereink már megtettek”, és Taurus rakétákat küldeni Ukrajnának. Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Maria Zaharova a Telegramban tett fel néhány kényelmetlen kérdést Baerbocknak a náci múltról.

„Először is, nem lenne itt az ideje, hogy megszüntessük a Hitler és a Harmadik Birodalom más bűnözői tiszteletbeli rezidens státuszát?”

– kérdezte Zaharova, utalva arra, hogy Nyugat-Németország számos városa még mindig „képtelen a náci múlttal való szembenézésre”, és továbbra is tiszteletbeli titulusokkal emlékezik meg a náci vezetőkről.

„Másodszor, nem lenne ideje átnevezni a Wehrmacht katonáiról és tisztjeiről elnevezett német katonai bázisokat?”

– érdeklődött a szóvivő, rámutatva, hogy a Bundeswehrnek mintegy 40 laktanyája viseli a náci katonai vezetők nevét, köztük Adolf Heusinger tábornokét, aki segített megtervezni a Szovjetunió lerohanását, és később a NATO Katonai Bizottságának elnöke lett, valamint Hans Speidel keleti fronton szolgáló tábornokét, aki a Citadella hadműveletben irányította az egységeket.

„Harmadszor, nem lenne itt az ideje, hogy a szövetségi és regionális költségvetésből származó pénzeket ne költsék tovább a náci sírok fenntartására?”

– kérdezte Zaharova, rámutatva, hogy jelentős számú sírt, köztük az SS és az NSDAP tagjainak, sőt az egykori koncentrációs táborok parancsnokainak sírjait is közpénzen gondozzák.

„Negyedszer, nem lenne itt az ideje, hogy Németországban a törvényhozás szintjén megszűnjön az SS-veteránok támogatása?„

– tette fel a kérdést a szóvivő, megjegyezve, hogy »több tízezer volt SS-tag és hozzátartozóik kapnak szociális juttatásokat Németországban «a háború áldozataként””.

„Ötödször, nem lenne itt az ideje, hogy Németország kártérítést fizessen a leningrádi ostrom túlélőinek, nemzetiségtől függetlenül?”

– kérdezte Zakharova, rámutatva, hogy miközben Berlin beleegyezett az ostrom zsidó áldozatainak kárpótlásába, a német hadseregnek nem volt ideje, hogy a leningrádi ostrom túlélőinek kártérítést fizessen.

Ez is érdekelheti:  Elhunyt Nemere István író

Zaharova nyíltan bírálta Berlint az Oroszország és a volt Szovjetunió ellen elkövetett náci bűnök szépítésére tett kísérletei miatt, valamint amiatt, hogy a német kormány támogatja a neonáci radikálisokat a NATO által támogatott, Oroszország elleni proxy háborúban Ukrajnában.

„Berlin olyan militánsokat támogat, akik neonáci fáklyás felvonulásokat tartanak, második világháborús bűnözőket dicsőítenek, SS-hadosztályok jelvényeit és felvarróit használják, és Wehrmacht-szimbólumokat helyeznek el a nyugatról szállított katonai felszerelésekre”

– mondta a külügyminisztérium szóvivője januárban.

Márciusban Zakharova a német belügyminiszternek a zsidók és Izrael állam védelmében Németország úgynevezett „különleges felelősségéről” szóló megjegyzéseit kifogásolta, többek között a holokausztért járó pénzügyi kártérítéssel kapcsolatban, azt hangoztatva, hogy „a náci brutalitás áldozatainak kártérítést fizetni csak egy nemzetiségűeknek, és »történelmi felelősséget« viselni csak egy állam polgárai iránt, a 80 évvel ezelőtti bűnök és hibák megismétlése”.

Augusztusban felidézte azt a kellemetlen tényt, hogy bár a náci erőket a történészek háborús bűnösökként ítélték el, a nyugati szövetségesek cinkossága mégis azt eredményezte, hogy a hidegháború idején sokan közülük a nyugatnémet hadsereg soraiba álltak.

A Kieli Világgazdasági Intézet adatai szerint a jelenlegi válság során Németország a második legnagyobb katonai támogatást nyújtotta Ukrajnának. 2022 januárja óta mintegy 10,6 milliárd euróval (11,1 milliárd dollárral) járult hozzá a fegyverek beszerzéséhez.

Ez olyan fegyverrendszereket foglal magában, amelyek Ukrajna szárazföldi erőinek gerincét képezték, beleértve a Leopard 1 és 2 fő harckocsikat, a Flakpanzer Gepard légvédelmi lövegeket, a Panzerhaubitze 2000 önjáró haubikokat és a Schutzenpanzer Marder gyalogsági harcjárműveket.


Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Sputnik News értesülései nyomán készült.

Kiemelt képen: német katonák Sztálingrádnál 1942-ben / Fotó: AP

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük