Makoldi Sándor (1945-2017) festőművészként közeledett a néprajzhoz, melyben felismerte a magyarság ősi hagyatékát. A népművészet kifejezési formái izgatták magyar festőként, főiskolai tanárként, diplomás néprajzosként. Ugyanis a népművészet őrizte meg leginkább a nemzet karakterét, közösségi formáját (közérthetőségét), képírásba tömörített egyetemes mondanivalóját.
A mai Magyarországtól félig elcsatolt Gömör vármegyében találkozott az egyik legősibb bútordarabunk, az ácsolt ládák továbbélésével a XX. századig. A már elfeledett (padlásokra, kamrák mélyére száműzött) egykor itt, a Felvidéken a legdíszesebb kelengyés ládák jelei elkápráztatták. Mint kiderült, az országosan elterjedt bútordarabok legősibb, geometrikus (elvont) jeleinek értelmezésével eddig alig foglalkozott a szakma.
Mivel tudta alkotóként, hogy e jelek nem lehetnek csak üres díszek, meg akarta érteni, hogy miért kerültek főleg a kelengyés ládákra, amit az emberi élet csúcspontján, a házasságkötés ünnepén mutattak meg. A szakrális alkalom szülte fontos tartalmaikat analógiák segítségével fejtette fel, más ácsolt tárgyak (bútorok) hasonló jeleivel együtt a koporsók és bölcsők esetében is, az emberi élet nagy fordulópontjaihoz kötődően.
Alaptalan vádaskodás , semmi köze a kormánynak,hogy a nyerészkedők nem nyertek , a lopott pénzükön ,, tartották volna a szalmazsákjukba és akkor még meglenne
Egyet értek!
Aki nyerészkedni akar, az vállalja a kockázatot is!
Az az álláspontom, hogy a tözsde és egyéb részvényekkel történő befektetési manipuláció nem más, mint lopás másoktól. Persze, ha a másik nyerészkedőt lopják meg, úgy kell neki, azonban a tőzsdei manipulációk emberek életét teszik kockára, mert az üzemek, gyárak, termelő egységek és a mezőgazdaság részvényeinek manipulálása családokat és virágzó üzemeket tehet tönkre, mint erre számtalan példa van a világban.
Ha két gengszter egymást agyonveri, mondhatjuk, az az ő bajuk. De lehet, hogy az igazság árnyaltabb, ld http://alfahir.hu/a_felelosseg_a_quaestor_koalicioe
Innen az a kép bontakozik ki, hogy szándékosan nem szigorították a bankok felügyeletét, holott erre volt parlamenti javaslat..Így aztán az illetékes elvtársaknak több az idejük és lehetőségük a zavarosban halászni.
Ma azt feltételezni, hogy mindenki csak gonosz nyerészkedő, nem szabadna. Hiszen, ha van megtakarított pénzünk, arra a bank gyakorlatilag nem fizet kamatot, miközben a létező infláció miatt a pénz értéke erodálódik. Aki pedig befektetéssel próbálkozna, így járhat. Nemcsak a deviza hitel, ez az ügy is mutatja, hogy a pénzügyek törvényi háttere tisztességtelen.