Nimr al-Nimr síita főpap kivégzése célzott és véres provokáció volt
Irán besétált a kelepcébe, mikor elnézte (engedte) a szaúdi követség megrohamozását Teheránban, és egy vidéki konzulátusét szintén.
A fenti esemény napi nemzetközi politikai hír lenne, azonban a “civil tüntetők” geopolitikai események lavináját indították el. Nimr al-Nimr (olvasd: Nimmer ál Nimmer) síita főpap szaúdarábiai kivégzése után, mint reakció a szaúdi követség ill. konzulátus elfoglalására és felgyújtására Teheránban, ill. Mashhad-ban, először Szaúd-Arábia, aztán az Emirátusok, Szudán, Dzsibuti szakították meg a diplomáciai kapcsolatot Iránnal.
Természetesen nemcsak Iránban zajlott a teheráni eseményekkel párhuzamosan síita tüntetés a szaúdi követség előtt, hanem Szíriában, Irakban, és Jemenben is. Tehát azokban az országokban, ahol proxy háború folyik. A proxy háború az Amerika által kifejlesztett Hegemonikus Hibrid Háború része, nem egyéb, mint különböző nagy- és regionális hatalmak megbízásából a helyetteseik által viselt háború. Tehát nem amerikai vagy NATO csapatok háborúznak, vagy szaúdi, vagy iráni csapatok, hanem az általuk beszervezett terrorista különítmények, ill. szabadságharcosok, vagyis a helyetteseik. A fenti 3 államon kívül Libanonban is nagyméretű tüntetések voltak a síita főpap kivégzése miatt, akit terrorizmusra való felbujtás miatt végeztek ki, ahogy a többi 46 elítéltet is.
A szaúdi követség és a vidéki konzulátus megrohamozása az iráni ultrakonzervatívok reakciója volt a szaúdi királyi ház provokációjára. Az ultrakonzervatív csoportok a felelősek az Iránon belüli feszültségekért is. Ezek a csoportok nem akarják elfogadni az iráni atomegyezményt, mint ahogy az öböl államok java része sem, Izraellel együtt. Véleményük szerint ugyanis az atom egyezmény felborította az erőegyensúlyt az öbölben, mégpedig az irániak javára. A szaúdi királyi ház véleménye szerint, amennyiben Irán gazdaságilag is megerősödik, akkor az erőegyensúly véglegesen Irán javára dől el. Ezért Szaúd-Arábiának érdeke volt a síita főpap kivégzésén keresztül Irán provokációja. Úgy tűnik, hogy ez a kivégzés egy jól megtervezett provokáció sorozat része, talán a gyutacsa volt. Túl gyorsan lépett Szaúd-Arábia és a lépését azonnal követték a csatlós államok, akik mind visszavonták követségeiket Iránból. és mindez következett az iráni legújabb rakéta kilövés után , ami Amerika rosszallását váltotta ki. A rakéta kilövést, mely egy ballisztikus rakéta teszt volt, Amerika az atomegyezmény megsértésének könyvelte el. Az ENSZ BT 2010-es, 1929 sz. határozata szerint “a nukleáris töltetek hordására alkalmas ballisztikus rakéták kifejlesztésétől és a nukleáris programhoz kapcsolódó külföldi aktivitástól (uránbányászat más országokban, és uránkereskedelem) tiltja el Iránt. Az október 4.-i rakétakísérlettel kapcsolatos ENSZ szakértői jelentés pedig nem tudta igazolni, hogy a rakétatípus alkalmas nukleáris töltet hordozására. . . . A megegyezés egyúttal rendelkezik arról is, hogy az EU és az ENSZ részéről újabb szankciók nem lépnek életbe, az eddigi szankciók 8 év alatt fokozatosan hatályukat vesztik, és a befagyasztott mintegy 100 milliárd USD értékű iráni pénzeszközök visszajutnak Teheránhoz. (http://www.hidfo.ru/2016/01/az-usa-ujabb-szankcionalas-lehetosegevel-zsarolja-irant/, letöltés ideje: 2016 01. 06, 05.00). Amerikának tehát nincs alapja újra a szankcionálási mechanizmusait elővenni és Iránnal szemben alkalmazni. Így kénytelenek voltak más módszerekkel megpróbálni Iránt kordában tartani. Tehát egyeztettek a szaúdi királyi házzal. Amerikát és a szaúdiakat, meg Izraelt az orosz S-300 légvédelmi rendszerek Iránnak való leszállításától való félelem vezérli. Ennek a légvédelmi rendszernek a telepítése után Irán perzsaöbölbeli regionális hatalomra való törése egyértelművé és megkérdőjelezhetetlenné válik.
Szaúd-Arábia Amerika egyik vazallus állama, s emiatt egy ilyen fontos lépést -kivégzés és diplomáciai kapcsolatok megszakítása- Amerika jóváhagyása nélkül nem mert volna megtenni. Ezek a provokációk Khamenei ajatollah fenyegetését vonták maguk után, aki Szaúd-Arábiát “Isten Bosszújával” fenyegette meg. Ez alatt pedig atomtámadást szoktak érteni!
Közben a nyugati média elterelési manőverekkel próbálja a szaúdi felelősséget enyhíteni. Minden médiában párhuzamot vonnak az iráni kivégzésekkel. A szörnyűségek világranglistáját Kína vezeti a legtöbb kivégzéssel, követi öt Irán és “alig a 3. helyen van Szaúd-Arábia”. Tehát, a nyugati média azt szuggerálja ezzel nekünk, hogy az irániaknak semmilyen jogalapjuk nincs felháborodni.
A republikánus elnökjelöltségért küzdő Donald Trump szombaton kijelentette, hogy az Iszlám Államot Hillary Clinton és Barack Obama hozta létre.
A Perzsa öböl régióban a “regionális hatalom” pozícióért küzdő 2 fél egymásnak feszülései közben a nyertes az Iszlám Állam, amely alattomosan terjeszti a nemzetközi viták és konfliktusok közepette a hatalmát és területszerzési ambícióit.
Forrás: Deutsche Welle, Autor: Jamsheed Faroughi, Redaktion: Rodion Ebbighausen, letöltés 2016 január 06, 04.25
Dr. Ing. Sebestyén-Teleki István
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)