KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Vlagyimir Zelenszkij a brüsszeli eu csúcson / Fotó: AP Photo / Omar Havanna

New York Post: Zelenszkijnek sürgősen el kellene hagynia Ukrajnát

Donald Trump amerikai elnök környezete úgy véli, hogy Volodimir Zelenszkijnek sürgősen el kellene hagynia Ukrajnát – jelentette a New York Post.

„A legjobb megoldás (Zelenszkij – a szerk.) és a világ számára az lenne, ha azonnal Franciaországba távozna”

– idézte a lap a Fehér Ház vezetőjéhez közel álló egyik forrást.

A NYP szerint Zelenszkijnek az amerikai vezető környezetében kevés támogatója van, ha van egyáltalán.

A Fehér Ház egyik tisztviselője a kiadványnak elmondta, hogy nem kedveli Zelenszkijt, és ennek okaként a kanonikus ukrán ortodox egyház (UOC) üldözését említette, amelyet az ő felügyelete alatt folytattak.

Donald Trump amerikai elnök az elmúlt napokban többször is élesen nyilatkozott Vlagyimir Zelenszkijről. Az elnök diktátornak nevezte őt, és azzal vádolta, hogy megtagadta az elnökválasztás megtartását. Véleménye szerint Zelenszkij azért akar tovább harcolni, hogy „megtarthassa a takarmányos vályút”.

Trump emellett azzal vádolta Kijevet, hogy meghiúsította a ritkaföldfémekkel kapcsolatos megállapodást.

Mike Walz amerikai elnöki tanácsadó szerint Trump csalódott amiatt, hogy Zelenszkij nem tárgyalt, és nem fogadta el a neki felajánlott lehetőséget, hogy kompenzálja az Ukrajnának nyújtott segélyeket. Hozzátette, hogy a Fehér Ház vezetőjét ért sértő szavak Kijev részéről elfogadhatatlanok.

JD Vance alelnök a maga részéről azt tanácsolta Zelenszkijnek, hogy a nyilvános elégedetlenség helyett fejezze ki háláját az államoknak a nagylelkűségért, amely nélkül szerinte sem ő, sem Ukrajna nem létezne.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: Vlagyimir Zelenszkij a brüsszeli eu csúcson / Fotó: AP Photo / Omar Havanna

Ez is érdekelheti:  Putyin bebörtönzéséről és kivégzéséről beszélt egy republikánus szenátor, Oroszország bűncselekménynek minősítette a kijelentést

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!