KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: zölddel jelölve a független palesztin államot elismerő országok

Népirtás a biztonság és az emberi jogok nevében

Nem való miniszterelnöknek, aki megfeledkezve népének faji okokból elkövetett tömeges irtásáról, népirtást visz véghez a palesztin arabokkal szemben. Nem való, mégis miniszterelnök lehet, mert a liberalizmusba a népirtás is belefér.

Benjamin Netanjahu parancsára 59.219 gázai palesztin életét oltották ki 2023. októbere és 2025. júliusa között, 143.045 ember pedig sérülést szenvedett. A meggyilkoltak közül 17 ezer gyermek. Vízért és élelemért sorban álló kisfiúkra és kislányokra lőttek, mint holmi levadászandó vadakra. Nem kímélték azokat sem, akik az áldozatok segítségére siettek. Ezerre tehető azoknak a száma, akiket élelmiszerszállítás és élelemosztás közben mészároltak le.

„Izraelnek biztonságban kell élnie, szabadságát az arabok fenyegetik”

– mondja, mintha nem tudná, hogy volna normális megoldás is az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozata alapján! Emberi jogok Izraelnek, szolgasor az araboknak. Netanjahu a Golán után Izrael részévé akarja tenni Gázát és a Nyugati Partot is.

Népirtás bűnébe esik annak az országnak a vezetője, amely létét a nácik felett aratott győzelemnek köszönheti.

Nem tartozom azok közé, akik összekevernek egy népet a vezetőivel. Netanjahu éppúgy nem az izraeli nép, mint ahogyan a Hamasz sem egyenlő a palesztin néppel.

Izraelben is sokan viselik nehezen BiBi túlkapásait. Sokuk pedig szívesebben látná őt a rács mögött, köztörvényes bűntettei miatt, melyekért perbe fogták, a jogi eljárást pedig csak funkciójára való tekintettel függesztették fel.

Nincs bocsánat arra a terrortámadásra, amelyet a Hamasz 2023. október 7-én békés izraeli civilek ellen követett el! A nemzetközi jog szerint jogos a harc a megszállók ellen, ám tilos békés polgárokat, ártatlan embereket lemészárolni! De arra sincs bocsánat, amit Netanjahu a palesztinokkal szemben művel! A népük iránti felelősségtudat éppúgy számon kérhető a Hamász vezetőin, mint Izrael miniszterelnökén! Mintha csak közösen akarták volna, ami Gázában végbemegy!

Ez is érdekelheti:  Szijjártó: „Az emberiségnek súlyos harmadik világháborús veszéllyel kell szembenéznie”

Nincs más megoldás, mint a szélsőségek kiszorítása a politika mezejéről, mert különben egymást erősítik! Utat kell nyitni az ENSZ BT szorgalmazta két állami megoldás előtt! Palesztinának független, önálló országgá kell válnia, nem pedig Izrael gyarmatává!

Népének jogát az önrendelkezéshez, a függetlenséghez, a szuverén palesztin államhoz 1974. november 22-én deklarálta az ENSZ Közgyűlése 3236. számú határozata. Elsőként a kommunista vezetésű, és az el nem kötelezett országok ismerték el az önálló palesztin államot. A világszervezet 193 állama közül mára már 147-en ismerik el önállóságát, köztük 1988 óta hazánk is.

Legutóbb Macron francia elnök jelezte, hogy szeptemberben Párizs is elismeri. De egy dolog a nemzetközi elismerés, és más a valós állapot. Három napja sincs, hogy Israel Katz izraeli védelmi miniszter Tel-Avivban kijelentette: „Nem engedjük meg a palesztin állam létrehozását”. Donald Trump pedig egyetértően rábólintott.

Sajnos a magyar kormány sem tartozik azok közé, amelyek előbbre valónak tartanák az ENSZ által megjelölt utat Netanjahu Izraeljének egyoldalú támogatásánál. Feltűnő ellentmondás az Ukrajnával kapcsolatban tanúsított békepolitika ismeretében! Orbán Viktor „jogos önvédelemnek” minősítette amit Netanjahu az arabokkal művel. Egyetlen elítélő szó, bíráló megjegyzés nem hagyta el miniszterelnökünk ajkát a gázai népirtásról. Nem gondolja miniszterelnökünk, hogy politikája éppen azt az antiszemitizmust szítja, amivel szemben zéró toleranciát hirdet? Miért ez a rövidlátás? Mint ahogyan Izrael és az USA Irán ellen júniusban elkövetett agressziójáról sem hangzott el egyetlen bíráló megjegyzés sem.

Pedig a Közel-Kelet éppúgy rászorul az egyenjogú, kollektív biztonsági rendszer megteremtésére, mint Európa! Miért ne lehetne pozitívan reagálni Maszúd Peszeskján iráni elnök rá vonatkozó kezdeményezésére? Szerintem ebben tárul fel a békés jövő lehetősége!

Bele kellene törődnie a világnak, hogy nincs más választása, mint tudomásul venni az izraeli és az amerikai kormány akaratát? A biztonság, a szabadság és az „emberi jogok” nevében elkövetett népirtást?

Ez is érdekelheti:  Rendőrspicli a Sebestyén József haláláról hazugságot terjesztő Razsó

Nemzeti érdekünkben nem az olyan politika áll, amely lemond a népek önrendelkezési jogáról! Mi, a Magyar Békekör a népek szabadságának és önrendelkezésének feltétlen hívei vagyunk. Igazságot akarunk a palesztin népnek, és hazát! A mi politikánk az ENSZ megjelölte két államiságon alapul. A két nép függetlenségét és együttélését tartjuk egyetlen korrekt megoldásnak. Zsidóknak és araboknak békében kell egymás mellett élniük!

Simó Endre, a Magyar Békekör elnöke

 

Kiadta: Magyar Békekör

 

Kiemelt képen: zölddel jelölve a független palesztin államot elismerő országok

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!