Németországban új szintet lépett a kommunizmus – mindent megtesznek, hogy betiltsák az AfD-t
2025. május 2-án a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal a teljes AfD-t szélsőjobboldali szélsőségesnek minősítette. Az ügyvezető szövetségi belügyminiszter, Faeser asszony kijelentette, hogy az AfD bizonyíthatóan „aláássa a szabad demokratikus alaprendet”.
Egy ma közzétett közlemény szerint a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal az AfD-t megerősítetten szélsőjobboldali pártnak minősítette. A fő indokok, hogy az AfD „az emberi méltóságot, a jogállamiságot vagy a demokrácia elvét sérti” – áll a sajtóközleményben.
A belügyi hírszerző szolgálat 2025. május 2-án közölte, hogy a gyanú, miszerint a párt „a szabad demokratikus alaprend ellen irányuló törekvéseket folytat, megerősítést nyert és döntő részeiben bizonyossá vált”. A sajtóközlemény szerint:
„A BfV-nek törvényes megbízatásának megfelelően az alkotmány központi alapelveihez kellett mérnie a párt tevékenységét: Az emberi méltóság, a demokrácia és a jogállamiság elve alapján. A szövetségi párt programja és nyilatkozatai mellett különösen a képviselőinek nyilatkozatait és egyéb magatartását, valamint a szélsőjobboldali szereplőkkel és csoportokkal való kapcsolataikat vizsgálták”.
Az Alternatíva Németországért (AfD) eddig szövetségi szinten az úgynevezett „szélsőjobboldali gyanúsított kör” kategóriájába tartozott. Mostantól az egész pártot alkotmányellenesnek tekintik. Korábban az AfP-nek csak a türingiai, szászországi és szász-anhalti tartományi szervezeteit minősítették hasonlóképpen a hatóságok.
Sinan Selen és Silke Willems, a hatóság alelnökei szerint a most meghozott értékelésben az a döntő, hogy „a párt és az AfD vezető képviselőinek nyilatkozatai és álláspontjai sértik az emberi méltóság elvét”. Folytatja a közlemény:
„Arra a következtetésre jutottunk, hogy az Alternatíva Németországért egy bizonyítottan szélsőjobboldali törekvés”.
Az SPD-hez tartozó Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) kommentálta a BfV (belügyi hírszerző ügynökség) nyilatkozatát:
„A pártban uralkodó etnikai származáson alapuló közfelfogás nem egyeztethető össze a szabad demokratikus alaprenddel”
– közölte a biztonsági hivatal.
Németország: Brutálisan megverték az AfD politikusát Augsburgban (+videó)
Célja, hogy bizonyos népcsoportokat kizárjon az azonos jogúak társadalmi szerepvállalásából. ‘Konkrétan az AfD például a muszlim országokból bevándorolt német állampolgárokat nem tekinti a német nép egyenrangú tagjainak a párt által etnikai értelemben meghatározottak szerint’ – olvasható a belügyi hírszerző ügynökség közleményében.””
Das Bundesamt für Verfassungsschutz stuft die „Alternative für Deutschland” (AfD) seit dem heutigen Tag aufgrund der die Menschenwürde missachtenden, extremistischen Prägung der Gesamtpartei als gesichert rechtsextremistische Bestrebung ein.
Mehr dazu: https://t.co/wwCsW73vjh pic.twitter.com/bjRzPyFP6B
— Bundesministerium des Innern und für Heimat (@BMI_Bund) May 2, 2025
Az értékelés szerint a hivatal elismeri a menekültek, a muszlimok és más kisebbségek elleni „folyamatos izgatást”. Az AfD funkcionáriusai többször is „szították az előítéleteket, például olyan kifejezésekkel, mint a »késes migránsok«, vagy olyan sommás kijelentésekkel, amelyek egy állítólag erőszakra buzdító etnokulturális jellegről szólnak”.
A Der Spiegel kommentálta a kategorizálás következményeit a pártra nézve:
„A „biztosított szélsőjobboldali szélsőséges” körbe való besorolás lehetővé teszi, hogy a pártot fokozottabban lehessen ellenőrizni titkosszolgálati eszközökkel. Ennek megfelelően engedélyezett lett a gyűlések megfigyelése, a telefonok lehallgatása és az informátorok beszervezése”
– olvasható a közleményben.
Az ARD Tagesschau hozzáteszi:
„A kommunikáció megfigyelésére irányuló intézkedések is megengedettek, de csak a német Bundestag G10-bizottságának előzetes engedélyével”.
Vagyis akár az AfD tagjainak és vezetőinek a személyes internetes kommunkációit is megfigyelhetik.
Az AfD-t a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal 2019-ben szövetségi szinten eredetileg úgynevezett „tesztesetnek” minősítette. Ebben a szakaszban az Alkotmányvédelmi Hivatal csak az AfD funkcionáriusai által tett nyilvános nyilatkozatok összegyűjtésére és értékelésére jogosult. A Der Spiegel információi szerint a faeseri hatóság a héten véglegesítette a párt régóta bejelentett újraértékelését, és benyújtotta azt a szövetségi belügyminisztériumnak (BMI). A jelentés állítólag „több mint 1100 oldalból áll, és számos olyan bizonyítékot tartalmaz, amely alátámasztja a párt alkotmányellenes jellegét”.
A T-Online ismerteti a felülvizsgálati eljárás menetét:
„A kölni közigazgatási bíróság (2022 márciusában) és az észak-rajna-vesztfáliai felsőbb közigazgatási bíróság (2024 májusában) korábbi ítéletekben már gyanúsnak(!?) minősítette az AfD-t. Az Alkotmányvédelmi Hivatal szerint az alkotmányellenes tevékenységre vonatkozó bizonyítékok azóta felerősödtek, és most megerősítik a szélsőségesség gyanúját”.”
A végső értékeléshez figyelembe vették a pártnak a legutóbbi tartományi választások előtti választási kampányban és az előrehozott szövetségi választásokon tanúsított magatartását is. A BfV eredetileg Thomas Haldenwang korábbi elnök vezetésével tavaly év végén akarta bejelenteni, hogy beigazolódott-e a hatóságok gyanúja a párttal szemben, és ezért a pártot a „határozottan szélsőjobboldali” kategóriába sorolták. Haldenwang a hírszerzési szolgálatok vezetőinek nyilvános meghallgatásán a Bundestagban 2024 októberében bejelentette, hogy ebben a kérdésben „még az idén döntés várható”.
Ezt azonban a jelzőlámpás kormány összeomlása, a 2025 februárjában történt új választások és Thomas Haldenwang lemondása követte, aki ezután sikertelenül indult a Bundestagban. Nancy Faeser utódja a belügyminiszteri poszton a CSU-s Alexander Dobrindt lett.
Ich gratuliere Alexander Dobrindt ganz herzlich zu seiner Nominierung als Bundesinnenminister und wünsche ihm eine glückliche Hand. Er wird sich auf ein Ministerium und Behörden mit hochprofessionellen Mitarbeiterinnen und Mitarbeitern verlassen können.
— Nancy Faeser (@NancyFaeser) April 28, 2025
Összegezve, a hatalmon levők nagyon nagy bajban vannak. A Németországban meredeken emelkedő támogatottságú Alternatíva Németországért párt egyre komolyabb veszélyt jelent a háttérhatalom által a németekre ültetett politikusokra, akiknek semmi közük magához Németországhoz éppen úgy, ahogyan a német nemzethez sem. Ezek a nagy valószínűséggel csalással februárban választásokat nyert politikusok mind inkább veszélyben érzik a hatalmukat. Jól látható ennek a határozatnak a megszületése után, hogy a demokrácia köntösébe burkolva kívánnak szélsőséges eszközökkel megszabadulni a német nép által leginkább támogatott politikai közösségtől.
A kérdés most már csak az, hogy a németek felébrednek-e végre a Csipkerózsika álmukból, vagy hagyják magukat, gyermekeiket elemészteni a Nyugat-Európában a hatalmi szinteken teret nyert új-bolsevista ideológia és annak módszerei által, mely az illegális migráció eszközét felhasználva akarja magát bebetonozni a hatalomba, mely a későbbiekben majd őket is meg fogja semmisíteni.
Kiemelt képen: A Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal szerint Alice Weidel pártja ellenszenvet és félelmet kelt a migránsokkal szemben. Az AfD fellebbezni akar ez ellen. Reuters/Kai Pfaffenbach