KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: A Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal szerint Alice Weidel pártja ellenszenvet és félelmet kelt a migránsokkal szemben. Az AfD fellebbezni akar ez ellen.   Reuters/Kai Pfaffenbach

Németországban új szintet lépett a kommunizmus – mindent megtesznek, hogy betiltsák az AfD-t

2025. május 2-án a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal a teljes AfD-t szélsőjobboldali szélsőségesnek minősítette. Az ügyvezető szövetségi belügyminiszter, Faeser asszony kijelentette, hogy az AfD bizonyíthatóan „aláássa a szabad demokratikus alaprendet”.

Egy ma közzétett közlemény szerint a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal az AfD-t megerősítetten szélsőjobboldali pártnak minősítette. A fő indokok, hogy az AfD „az emberi méltóságot, a jogállamiságot vagy a demokrácia elvét sérti” – áll a sajtóközleményben.

A belügyi hírszerző szolgálat 2025. május 2-án közölte, hogy a gyanú, miszerint a párt „a szabad demokratikus alaprend ellen irányuló törekvéseket folytat, megerősítést nyert és döntő részeiben bizonyossá vált”. A sajtóközlemény szerint:

„A BfV-nek törvényes megbízatásának megfelelően az alkotmány központi alapelveihez kellett mérnie a párt tevékenységét: Az emberi méltóság, a demokrácia és a jogállamiság elve alapján. A szövetségi párt programja és nyilatkozatai mellett különösen a képviselőinek nyilatkozatait és egyéb magatartását, valamint a szélsőjobboldali szereplőkkel és csoportokkal való kapcsolataikat vizsgálták”.

Az Alternatíva Németországért (AfD) eddig szövetségi szinten az úgynevezett „szélsőjobboldali gyanúsított kör” kategóriájába tartozott. Mostantól az egész pártot alkotmányellenesnek tekintik. Korábban az AfP-nek csak a türingiai, szászországi és szász-anhalti tartományi szervezeteit minősítették hasonlóképpen a hatóságok.

Sinan Selen és Silke Willems, a hatóság alelnökei szerint a most meghozott értékelésben az a döntő, hogy „a párt és az AfD vezető képviselőinek nyilatkozatai és álláspontjai sértik az emberi méltóság elvét”. Folytatja a közlemény:

„Arra a következtetésre jutottunk, hogy az Alternatíva Németországért egy bizonyítottan szélsőjobboldali törekvés”.

Az SPD-hez tartozó Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) kommentálta a BfV (belügyi hírszerző ügynökség) nyilatkozatát:

„A pártban uralkodó etnikai származáson alapuló közfelfogás nem egyeztethető össze a szabad demokratikus alaprenddel”

– közölte a biztonsági hivatal.

Németország: Brutálisan megverték az AfD politikusát Augsburgban (+videó)

Célja, hogy bizonyos népcsoportokat kizárjon az azonos jogúak társadalmi szerepvállalásából. ‘Konkrétan az AfD például a muszlim országokból bevándorolt német állampolgárokat nem tekinti a német nép egyenrangú tagjainak a párt által etnikai értelemben meghatározottak szerint’ – olvasható a belügyi hírszerző ügynökség közleményében.””

Az értékelés szerint a hivatal elismeri a menekültek, a muszlimok és más kisebbségek elleni „folyamatos izgatást”. Az AfD funkcionáriusai többször is „szították az előítéleteket, például olyan kifejezésekkel, mint a »késes migránsok«, vagy olyan sommás kijelentésekkel, amelyek egy állítólag erőszakra buzdító etnokulturális jellegről szólnak”.

Ez is érdekelheti:  A világon egyedülálló adócsökkentést fogadott el a parlament

A Der Spiegel kommentálta a kategorizálás következményeit a pártra nézve:

„A „biztosított szélsőjobboldali szélsőséges” körbe való besorolás lehetővé teszi, hogy a pártot fokozottabban lehessen ellenőrizni titkosszolgálati eszközökkel. Ennek megfelelően engedélyezett lett a gyűlések megfigyelése, a telefonok lehallgatása és az informátorok beszervezése”

– olvasható a közleményben.

Az ARD Tagesschau hozzáteszi:

„A kommunikáció megfigyelésére irányuló intézkedések is megengedettek, de csak a német Bundestag G10-bizottságának előzetes engedélyével”.

Vagyis akár az AfD tagjainak és vezetőinek a személyes internetes kommunkációit is megfigyelhetik.

Az AfD-t a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal 2019-ben szövetségi szinten eredetileg úgynevezett „tesztesetnek” minősítette. Ebben a szakaszban az Alkotmányvédelmi Hivatal csak az AfD funkcionáriusai által tett nyilvános nyilatkozatok összegyűjtésére és értékelésére jogosult. A Der Spiegel információi szerint a faeseri hatóság a héten véglegesítette a párt régóta bejelentett újraértékelését, és benyújtotta azt a szövetségi belügyminisztériumnak (BMI). A jelentés állítólag „több mint 1100 oldalból áll, és számos olyan bizonyítékot tartalmaz, amely alátámasztja a párt alkotmányellenes jellegét”.

A T-Online ismerteti a felülvizsgálati eljárás menetét:

„A kölni közigazgatási bíróság (2022 márciusában) és az észak-rajna-vesztfáliai felsőbb közigazgatási bíróság (2024 májusában) korábbi ítéletekben már gyanúsnak(!?) minősítette az AfD-t. Az Alkotmányvédelmi Hivatal szerint az alkotmányellenes tevékenységre vonatkozó bizonyítékok azóta felerősödtek, és most megerősítik a szélsőségesség gyanúját”.”

A végső értékeléshez figyelembe vették a pártnak a legutóbbi tartományi választások előtti választási kampányban és az előrehozott szövetségi választásokon tanúsított magatartását is. A BfV eredetileg Thomas Haldenwang korábbi elnök vezetésével tavaly év végén akarta bejelenteni, hogy beigazolódott-e a hatóságok gyanúja a párttal szemben, és ezért a pártot a „határozottan szélsőjobboldali” kategóriába sorolták. Haldenwang a hírszerzési szolgálatok vezetőinek nyilvános meghallgatásán a Bundestagban 2024 októberében bejelentette, hogy ebben a kérdésben „még az idén döntés várható”.

Ezt azonban a jelzőlámpás kormány összeomlása, a 2025 februárjában történt új választások és Thomas Haldenwang lemondása követte, aki ezután sikertelenül indult a Bundestagban. Nancy Faeser utódja a belügyminiszteri poszton a CSU-s Alexander Dobrindt lett.

Összegezve, a hatalmon levők nagyon nagy bajban vannak. A Németországban meredeken emelkedő támogatottságú Alternatíva Németországért párt egyre komolyabb veszélyt jelent a háttérhatalom által a németekre ültetett politikusokra, akiknek semmi közük magához Németországhoz éppen úgy, ahogyan a német nemzethez sem. Ezek a nagy valószínűséggel csalással februárban választásokat nyert politikusok mind inkább veszélyben érzik a hatalmukat. Jól látható ennek a határozatnak a megszületése után, hogy a demokrácia köntösébe burkolva kívánnak szélsőséges eszközökkel megszabadulni a német nép által leginkább támogatott politikai közösségtől.

Ez is érdekelheti:  Mínuszban a gazdaság – Miért maradt el teljesen a repülőrajt?

A kérdés most már csak az, hogy a németek felébrednek-e végre a Csipkerózsika álmukból, vagy hagyják magukat, gyermekeiket elemészteni a Nyugat-Európában a hatalmi szinteken teret nyert új-bolsevista ideológia és annak módszerei által, mely az illegális migráció eszközét felhasználva akarja magát bebetonozni a hatalomba, mely a későbbiekben majd őket is meg fogja semmisíteni.

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: A Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal szerint Alice Weidel pártja ellenszenvet és félelmet kelt a migránsokkal szemben. Az AfD fellebbezni akar ez ellen.   Reuters/Kai Pfaffenbach

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!