KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Nekem sem tetszik a rendszer!

Legfeljebb nem azért, mert elvesztettem a politikai hatalmamat, kiestem a képviselői fizetések és kedvezmények, illetve a lobbik megvesztegethető célpontjai közül, esetleg elvettek olyan kedvezményt tőlem, amit meg sem érdemeltem.

Sőt nem is azért, mert a Fideszt valami szélsőjobboldali médiapártnak gondolom, hanem mert ez a rendszer, még mindig nem jogfolytonos a valaha volt történelmi magyar államok sorával! Tehát ez nem az Én őseim által létrehozott állam, s így nem engem és a nemzetemet szolgálja, hanem még mindig a bankárkasztot. Nos, ezért nem tetszik!

Így azután „gajdolhat” nekem (I’ dont like the system) az ipszilonos nevű Karsay Dorottya, sőt reppelhetnek is benne féligazságokat, de a rendszer akkor is idegen volt tőlem, amikor Antall, Boross, Horn volt „kancellár”. Szóval nekem mindegy, hogy KGB ügynök vagy pufajkás van hatalmon, esetleg szabadkőműves, mert addig, amíg emberi kézben összpontosul az állami főhatalom: nem fog tetszeni a rendszer! Hiszen azért született meg a magyarok ősi elmélete a hatalommegosztásáról, a Szent Korona állam és hatalomelmélete, hogy azt használja önvédelmére a következő generáció is! Ezért tartották „személynek” az őseink a koronát! Hiszen már tudták, hogy földi ember kezébe nem kerülhet a főhatalom, csak szakrális – tehát emberi hibáktól mentes személy kaphatja meg, s nekünk Ő: Szent Korona!

A világ persze nem tud minderről, s így nem is meríthet ezen kincsekből.

Pedig ma már olyan erkölcsi válság van a világban ahol nagyon is erre lenne szükség! Hallottam én már rosszakat az Occupy Wall Streetről is, de amióta biztosan tudom, hogy az ott állomásozó pénzmanipulátorok és gazdáik finanszírozták például a bolsevik forradalmat is (hogy a többi őrületről ne is beszéljek), azóta világos számomra is, hogy a bankárkaszt az igazi ellensége a világnak, az emberiségnek! Az ő pénz és korporációs diktatúrájuk ellen kell minden államban fellépni, nekik kell beszűkíteni a hatalmi lehetőségeiket! S amíg nem állapodik meg a világ korrumpálható politikai garnitúrája abban, hogy vagyonszerzési plafont kell végre felállítani, s az öröklési adót a vagyonmaximalizálás érdekében kell bevezetni, addig a rendszer – vagy ha „tudományosan”, akarok fogalmazni: a szisztéma hibás is fog maradni!

Valóban paradigmaváltásra van tehát szükség, azonban a „Nem tetszik a rendszer!” jelszavával fellépő tiltakozók és a párttá alakult „4K” bohócai nem az a mozgalom, amelyet jó szívvel támogatni lehetne, hiszen tele van a régi SZDSZ híveivel és támogatóival. Róluk pedig már lehullott az antikommunista lepel, s remélhetőleg a zöldre festett változat sem lesz soha olyan hatásosan kártékony, mint az elődje!

Én még az antipolitikai csoportosulásoktól is egyre idegesebb vagyok, hiszen éppen az a hátsó szándék vezérli őket, hogy ne politizáljon a hazai lakosság, mert elég, ha azzal, az előre kiválasztott réteg törődik! Az elmúlt húsz évet persze lehet, sőt fontos is kárhoztatni, de vegyük végre észre, hogy azért járatnak le politikusokat, hogy ne legyen senki hiteles a politika porondján, s ezzel folyamatossá téve azt, hogy csak azok kaphassanak politikai szerepet, akiket nem járat le a médiavilág! S azok a személyek, csak a médiavilág tulajdonosai által lehetnek már kiválasztva, felemelve, s így a pénzhatalom akkor ejtik őket, amikor csak akarja. A lejáratott pártpolitikától elfordulóknak pedig üzenem:nemzetpolitikusokra van szükség, s nem a pártokra! Erre az állításomra szokták felhozni pártpolitikusok, hogy az civilkontroll szükségességét ők is támogatják, csak kevés a civilek szervezettsége!

Csakhogy a szervezetlenség kialakulása kifejezetten a pártpolitikusok bűne, s nem a bolsevik agymosásból a globalista agymosásra átállított társadalomé!

Mi ugyanis nem erre számítottunk az ún. „rendszerváltás” idején, s már akkoriban is az erkölcsös politizálást és nemzetépítő közszolgálati tv munkája nyomán kialakuló, értelmiségi középosztályt hiányoltuk.
E középosztály révén lehetne végre megteremteni azt a hagyományt továbbfejlesztő jogrendet, amely a bevált történeti alkotmányosság jogrendjén alapul, s amely szakít a liberális téveszmék sorozatával! Egyrészt politikamentes politika nincs, másrészt egy pártellenes pártot lehetne alapítani! Le kellene végre számolni a nemzetellenes, valamint a nemzetiszocialista gondolkodással, s kiemelni e rossz ideológiákból azon elemeket, amelyek a közjó irányába mutatnak, s megtartani őket. Azonban a tényleges piacszabályzást és az árutermelő kapitalizmust sem szabadna elvetni, hanem az állam erős szabályozása alá kellene vetni, s akkor valóban működne a piac, de nem a túlhaladott módon és nem is az osztályharc keretein belül. (E véleményem miatt szoktak liberálisnak, fideszbérencnek és egyéb negatív jelzőkkel illetni)

Vannak persze olyan elképzelések is, hogy teljes irányváltásra lenne szükség, s egy „modern kommunista gondolkodással ötvözik össze a Szent Korona értékrendjét”! Bár tisztelem a véleményszabadságot, de őket naiv álmodozónak, vagy szándék kisiklató utópistáknak tartom.

Álláspontjukban annyi logika rejlik, hogy nagyon szükség lenne egy igazságos társadalomra, azonban annak nem lehet sem „jólétinek” sem „gondoskodónak” lenni, hanem kizárólag az Isteni Igazság alapján kell felépülnie, s az értékteremtő munkán kell alapulnia a rendszernek! Mindehhez nem „antipolitikára” van szükség, hanem egy kicsiszolt és olyan állameszmére, mint a Szent Korona eszme mai újragondolása. Ehhez persze elsősorban a korona szuverenitásának megértése lenne szükséges, majd az Isteni Igazságot a társadalmi igénnyel és a valós keresztény etikával összeegyezető alkotmányos jogtudat kiteljesedése a teljes nemzetben.

De addig, amíg ezt nem tudjuk elérni – azaz nem épül vissza a nemzet –, addig tehát nem lehetséges a pártokrácia és az erre épült idegen jogrend felváltása, s addig itt marad a nyakunkban, hiába szeretnénk leváltani! De itt merül fel a kérdés, hogy létezhet-e homogén nemzet, ahol nincs szükség sem idealisztikus ellentétekre, sem az azokat megjelenítő pártokra. Épp ezért kell az Országgyűlés második házának felállítása, hogy az eddig nem működő „civil kontroll” segítségével működhessen a felsőház! Ennek azonban a civil mítosz oly természetű erősödésével kellene járnia, hogy nehiggyük azt, hogy csak a pártok politizálhatnak! Hiszen mindenki politizál, ki a nemzet közös ügyével foglalkozik. Így aztán ordas hazugság az, amikor bele szólunk egy tüntetésen a közügyekbe, majd közöljük, hogy „Mi nem akarunk soha politizálni, csak szakmai alapon szólaltunk meg, s ezért elmondtuk a véleményünket”. Amikor tüntetést rendeztek az érdekképviseletek a kedvezményes nyugdíjkorhatár eltörlése ellen, az is politizálás volt, de jó vastagon. Ráadásul olyan szervezetek rendezték, akik 2006-ban éppen az akkori tüntetők verésével, szemkilövésével voltak elfoglalva. Szerintem a magyar társadalomnak nagyon szükséges lenne szembe nézni azzal a ténnyel, hogy nem történt meg a rendszerváltás, mert ma is hatalmi pozícióban vannak olyanok, akik a bolsevik rendszerben már megszerezték azt,

Sajnos a politikai osztály egy csapásra való leváltása is, csupán utópia. Igaz eltelt már 21 év az impériumváltás korszakától, de menetközben bebizonyosodott a pártpolitikáról és a benne részt vevő személyekről, hogy az egyéni érdekeiket képtelenek a közösségi érdek mögé tenni! Az újabb és újabb pártok vezetői maguk is ugyanúgy korrumpálódtak, vagy olyan kényszerű kompromisszumok megkötését vállalták, melyek a nemzet alapvető érdekei ellen irányultak. Ezt a helyzetet használta ki a Fidesz, s mint kitűnő médiapárt meggyőzte a politikai aktív emberek 2/3-át arról, hogy a tömegdemokrácia adjon a számára olyan felhatalmazást, ahol valóban rendszert tud majd váltani!

Szerintem a magyar társadalom számára csak most vált világossá az, amit 2006-ban üzentünk a Kossuth térről: nem a látható kormányok kormányozzák az országokat, hanem egy láthatatlan bankárkaszt és annak intézményrendszere: IMF, EU, BIS, stb.
A rendszer lényege tehát éppen ez, a láthatatlanság és a felelőtlenség! A választott kormányok persze felelősek, hiszen a politikai felelősség éppen abban nyilvánul meg, hogy nem választják meg őket újra! Ám a bankárkaszt vigyáz arra, hogy ők se lehessenek büntetőjogi felelősség alanyai, hiszen akkor könnyen eljárna a szájuk,s megneveznék azokat, akiknek a kezében van az igazi hatalom!

Minderre csupán egy apró példa Svájcból. A gazdaság jó állapotban van, de mégis recesszióba kerülhet az állam -, nyilatkozta a gazdasági államtitkárság vezető közgazdásza! Aymo Brunetti szerint a jövő év első negyedében visszaesés lesz a gazdaságban, vagyis zsugorodhat a hazai össztermék, ami gyakorlatilag recessziót jelent. Az erős frank jelentősen mérsékelte az export bővülését Svájcban, így a GDP csupán 0,2 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben. Igaz a közgazdász nem is említette, hogy országa –amely nem lépett be az EURO zónába, de még az EU-ba sem –, nem képes felvenni a harcot a láthatatlan pénz uraival! Ő sem merte bevallani, hogy kinél van a főhatalom Svájcban!

Szerintem persze, nekik sem tetszik a rendszer!

S vajon Ők, mit fognak tenni ellene?

Szeged, 2011-12-27 Dr. Bene Gábor S.

Nemzeti InternetFigyelő

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

0 thoughts on “Nekem sem tetszik a rendszer!

  1. Általános tévedés, hogy államokat társadalmak hoztak és hoznak létre. Hanem alpha-hímek, bandák (németül szövetségek), mafiák hatalmi csoportosulások, pártok. Egyre civilizáltabban, de a lényeg marad. Nem mindenkié az állam, hanem azoké, akik a törvényeket diktálják: többnyire férfiak férfiaknak. Nő csak bírókként dívnak (Magyarországok különösen).

    A Wikipédia szerint:
    A társadalmi szerződés mint filozófiai fogalom azzal a társadalomfilozófiai problémával áll kapcsolatban, amely a politikai hatalom jogszerűségére kérdez rá.
    Milyen feltételek mellett tekinthető egy állam legitimnek? Milyen jogosítványai és kötelességei vannak az állampolgárnak a hatalommal szemben? Milyen jogokat gyakorolhat a hatalom az állampolgárok fölött?
    A sz e r z ő d é s e l m é l e t e k ezekre a kérdésekre kínálnak választ, s alapjuk az a gondolat, hogy egy államhatalom csak az állampolgárok akaratlagos megállapodása (szerződése) révén tekinthető legitimnek, mely megállapodás az állampolgárok racionális döntéshozatalának eredménye.
    A társadalmi szerződés a felvilágosodás államelméletében a nép és a h a t a l m o n l é v ő k (uralkodó, kormányzat stb.), általában demokratikus alkotmányban rögzített megállapodása. Az emberek veleszületett jogaik egy részéről lemondanak a közösség, az állam javára, de joguk van az állam irányítóinak ellenőrzésére közvetett (Montesquieu) vagy közvetlen módon (Rousseau). Ha vezetőik visszaélnek a rájuk ruházott hatalommal, jogukban áll, sőt kötelességük felbontani ezt az elméleti megállapodást, és új vezetőket választani.

  2. Hamvas Béla A primitív emberről
    A primitív ember életének fő jellemvonását abban találták, hogy totemisztikus. A totem jel, jelvény, esetleg kép vagy ehhez hasonló külső dolog. A jel vagy kép azonban nem közönséges tárgy, hanem a primitív életében és hitében átvitt értelme és jelentősége van. Ilyen totem a civilizált népeknél a nemzeti hős neve vagy szobra, a zászló, a nemzeti dal. Totem úgy keletkezik, hogy az ember a tömegben nincs tisztában a nemzet, a faj, a nyelv, a közös népi sors jelentőségével, és a közösség életének nagy tényeit és valóságát tudatosan nem is képes felfogni

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük